Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی مسدود شد

تماس صوتی تلگرام در ایران با دستور قضایی مسدود شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

امکان برقراری تماس صوتی پیام رسان تلگرام در ایران با دستور قوه قضائیه مسدود شد. این امکان از بیست و پنجم فروردین در ایران فعال شد اما چهل و هشت ساعت بعد متوقف شد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، محمود واعظی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران روز سه‌شنبه گفت که این سرویس با حکم قضایی که به اپراتورها ابلاغ شده، مسدود شده است. وی همچنین گفت که از اپراتورهای ایرانی در برابر شکایات احتمالی شرکت تلگرام حمایت خواهد کرد.

آقای واعظی پیش‌تر اعلام کرده بود که وزارت ارتباطات، مجوز ارتباط صوتی را برای پیام رسان تلگرام صادر کرده است.

پاول دوروف، بنیانگذار و مدیرعامل شرکت تلگرام با انتشار پیامی در توییتر گفت که اپراتورهای تلفن همراه در ایران امکان برقراری تماس صوتی را متوقف کرده اند، اما مدیرعامل ایرانسل در واکنش به این ادعا تاکید کرد که این شرکت نقشی در اختلال این تماس ها ندارد.

Messbah_aa</a> <a href="https://twitter.com/telegram">telegram Yes, we have activated calls for our users in Iran, but Iranian operators started to filter them. I think you should complain to them.

— Pavel Durov (@durov) 14 avril 2017

پیش‌تر برخی خبرگزاری های ایران مسایل مالی و کاهش درآمد اپراتورهای تلفن همراه را از جمله دلایل احتمالی توقف امکان برقراری تماس صوتی تلگرام در این کشور دانسته بودند.

امکان برقراری تماس صوتی تلگرام از روز دوازده فروردین در آمریکای شمالی و اروپای غربی فعال شد. به گفته شرکت تلگرام تماس های این پیام رسان به صورت نقطه به نقطه رمزگذاری و امکان شنود ندارند. همچنین پس از برقراری تماس صوتی هر دو طرف مکالمه بر روی تلفن خود چهار شکلک (Emoji)مشاهده می کنند و در صورتی شکلک ها مشابه باشند تماس امن و غیرقابل شنود است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آیا تماس صوتی تلگرام در ایران فیلتر شده است؟

ایران برای از سرگیری مذاکرات هسته‌ای با آمریکا اعلام آمادگی کرد

وزارت اطلاعات از دستگیری طراح انفجارهای کرمان و انتقال او به داخل ایران خبر داد