Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اجرای محدودیت سفر شهروندان ۶ کشور مسلمان به آمریکا

اجرای محدودیت سفر شهروندان ۶ کشور مسلمان به آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا برای اجازه ورود به شهروندان ۶ کشور مسلمان به این کشور شرایطی تازه در نظر گرفته است.

بر اساس این دستور شهروندان ایران، سوریه، سودان، سومالی، لیبی و یمن در صورتی واجد شرایط دریافت روادید شناخته می‌شوند که یا «یکی از خویشاوندان نزدیک‌شان در ایالات متحده اقامت داشته باشد» یا ثابت کنند که «رابطه‌ای کاری» در این کشور دارند. منظور از «خویشاوندان نزدیک» مادر و پدر، همسر، فرزند، داماد، عروس، خواهر و برادر است.

این دستور اجرایی به تائید دیوان عالی دادگستری ایالات متحده آمریکا رسیده و قرار است از بعدازظهر پنجشنبه به اجرا گذاشته شود.

همچنین صدور ویزا به مدت ۹۰ روز برای کسانی که در این ۶ کشور متولد شده‌اند و نیز ۱۲۰ روز برای ورود پناهجویان متوقف می‌شود. تفاوت عمده این فرمان مهاجرتی تازه با دستور قبلی دونالد ترامپ این است که کسانی که پیش‌تر روادید دریافت کرده‌اند یا دارنده کارت سبز هستند اجازه دارند به آمریکا وارد شوند.

سی‌ان‌ان نیز به نقل از دیوید لاپن، سخن‌گوی دستگاه امنیت داخلی ایالات متحده آمریکا گزارش داد که در فرمان اجرایی تجدیدنظر شده رئیس جمهوری کسانی که به صورت قانونی وارد مرزهای این کشور شده باشند متاثر از مقررات تازه نمی‌شوند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که با صدور فرمان اجرایی منع سفر اتباع شماری از کشورهای مسلمان انتقادهای فراوانی را متوجه خود و دولت تازه روی کار آمده‌اش کرد در تازه‌ترین ابراز نظرش درباره رای دیوان عالی دادگستری گفته است که این فرمان «تروریست‌ها و لیبرال‌ها» را ناراحت می‌کند. منظور آقای ترامپ از «لیبرال‌ها»، دموکرات‌ها هستند.

List of people who are upset about the Supreme Court’s reinstatement of the Travel Ban:

1. Terrorists
2. Liberals#SCOTUS#TravelBan

— The Trump Train (@The_Trump_Train) June 27, 2017

وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران نیز در واکنش به تصمیم تازه دیوان عالی دادگستری آمریکا اعلام کرده که این اقدام «نژادپرستانه» و «غیرمنصفانه» است.

جزئیات نسخه جدید فرمان مهاجرتی ترامپ چیست؟

نسخه جدید فرمان ترامپ برای ممنوعیت ورود شهروندان شش کشور مسلمان از جمله ایران زندگی بسیاری را که قصد سفر و زندگی در آمریکا را داشته یا حتی افرادی که در این کشور زندگی می کنند و اعضای خانواده آنها را تأثیر قرار داده است. اما فرمان اجرایی جدید با فرمان قبلی تفاوت هایی دارد و در آن شرایطی در نظر گرفته شده که با وجود محدودیت ها، استثناهایی در آن در نظر گرفته شده است. جزئیات فرمان جدید چیست و چه کسانی می توانند ویزا دریافت کنند؟

کسانی که پذیرش دانشگاهی دارند و یا در آمریکا دعوت به کار شده اند.

افرادی که برای دیدار با بستگان نزدیکشان درخواست ویزا می کنند. بر اساس آنچه در فرمان نوشته شده بستگان شامل والدین، همسر، فرزند، داماد، عروس، خواهر یا برادر است.

افرادی که رابطه ای قابل تائید با فرد یا نهادی در آمریکا داشته باشند.

افرادی که پیش تر روادید روی گذرنامه آنها خورده و یا کارت سبز اقامت در آمریکا دارند و در زمان اجرای این فرمان خارج از کشور بوده اند نیز همچنان می توانند وارد آمریکا شوند.

اگرچه در نسخه جدید فرمان مهاجرتی ترامپ برخی محدودیت های قبلی رفع شده اما همچنان برای افرادی که بدون هیچ رابطه و یا واسطه شغلی و یا تحصیلی قصد سفر به این کشور را دارند، شرایط بسیار سخت خواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعلیق فرمان ترامپ از سوی وزارت امنیت داخلی آمریکا

واکنش های بین المللی به ممنوعیت سفر اتباع ۷ کشور به آمریکا

معاون دونالد ترامپ کیست؟ حامی کشتن سلیمانی، مدافع خروج از برجام و موافق فشار بر تهران