Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چین از ناوشکن جدید خود رونمایی کرد

چین از ناوشکن جدید خود رونمایی کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پکن روز چهارشنبه از یک نوع کشتی جنگی جدید که با طراحی مهندسان چینی ساخته شده است، رونمایی کرد.

این ناوشکن جدید و ۱۰ هزار تنی متعلق به نیروی دریایی چین قرار است به زودی در معرض آزمایش های گوناگون قرار گیرد و قابلیت های آن در موقعیت های مختلف مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی چین، این کشتی مجهز به سیستم جدید پدافند هوایی و موشکی است و از توانایی بالایی برای مقابله با ناوها و زیردریایی های جنگی برخوردار است.

بر اساس گزارش رسانه ها، ساخت این کشتی جدید و افزوده شدن آن به ناوگان جنگی چین با هدف تقویت و نوسازی تجهیزات نظامی این کشور صورت گرفته است. این درحالیست که پکن ماه آوریل گذشته نیز از نخستین ناوهواپیمابر ساخت خود رونمایی کرده بود.

این قدرت نمایی در حالی صورت می گیرد که دریای جنوبی چین همچنان کانون تنش هایی است که طی ماه های گذشته با تحریک نیروهای نظامی آمریکا بر شدت آن افزوده شده است.

پکن که ادعای حاکمیت بر آبهای دریای جنوبی چین را دارد درصدد تقویت ناوگان نظامی خود برآمده تا بتواند برای حفاظت از این منطقه دریایی از قدرت مانور بیشتری برخوردار باشد.

دریای جنوبی چین که یکی از بزرگترین نواحی دریایی جهان به حساب می آید حدود چهار میلیون کیلومتر مربع از مساحت اقیانوس آرام را به خود اختصاص داده است. وجود برخی جزایر مورد مناقشه میان کشورهای شرق و جنوب شرقی آسیا و نیز جابجایی روزنامه میلیون های بشکه نفت از این آبراه آنرا به یکی از حساس ترین و مناقشه آمیز ترین نقاط دریایی جهان تبدیل کرده است.

گشت زنی نیروهای دریایی آمریکا و پرواز جنگنده های آمریکایی بر فراز این منطقه طی ماه های اخیر بارها سبب بالا گرفتن تنش میان پکن و واشنگتن شده است.
چین همچنین با کشورهایی نظیر ویتنام، فیلیپین، مالزی و برونئی که مدعی مالکیت بر بخشهای از این ناحیه دریایی هستند در مناقشه است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جعل واقعیت با هوش مصنوعی؛ دختر اوکراینی چگونه در چین پرطرفدار شد؟

ترامپ یا بایدن؟ چینی‌ها کدام‌یک را ترجیح می‌دهند؟

شی: آمریکا چین را تحریک به حمله به تایوان می‌کند؛ در دام نمی‌افتم