Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ترامپ دیدگاه مردم جهان نسبت به آمریکا را منفی کرده است

ترامپ دیدگاه مردم جهان نسبت به آمریکا را منفی کرده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نتایج تحقیقات یک موسسه نظرسنجی نشان می‌دهد عملکرد دونالد ترامپ در جایگاه ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا، اثر مخربی بر تصویر این کشور نزد مردم دیگر کشورها برجای گذاشته است.

موسسه پیو روز دوشنبه با انتشار نتایج یکی از نظرسنجی‌های خود که در ۳۷ کشور جهان و با جمعیت آماری نزدیک به ۴۰هزار نفر انجام شده، نشان داد که حضور هرچند کوتاه مدت ترامپ در کاخ سفید، باعث بروز بی‌اعتمادی جهانی نسبت به آمریکا شده است: تنها ۲۲درصد از افرادی که در این نظرسنجی شرکت داشتند، معتقدند که دونالد ترامپ در عرصه بین‌المللی عملکرد درستی داشته است.

تنها شهروندان روسیه و اسرائیل حس بهتری به دونالد ترامپ دارند تا باراک اوباما.

گستاخ و بی‌تحمل

به نظر می‌رسد رفتار شخص دونالد ترامپ در ماه‌های گذشته در تخریب چهره کشورش نزد جهانیان نقش بزرگی بازی کرده است. ۷۵ درصد از افراد مورد پرسش قرار گرفته دونالد ترامپ را گستاخ، ۶۵ درصد بی‌تحمل و ۶۲درصد خطرناک توصیف کرده اند. با این حال همین ارقام هم در کشورهای مختلف متغیر است؛ برای مثال دیدگاه منفی مکزیکی‌ها نسبت به رئیس جمهوری آمریکا بسیار بیشتر از نیجریه‌ای‌ها و مجارستانی‌ها است.

اما رفتار و عملکرد آقای ترامپ فقط یک چهره‌ بد از او در اذهان عمومی نساخته است: ۵۵درصد جامعه آماری این تحقیق در سراسر جهان رئیس‌جمهوری ۷۷ ساله ایالات متحده را رهبری قوی می‌دانند.

در مقایسه با رهبران دیگر قدرت‌های دنیا، مردم اعتماد کم‌تری به ترامپ دارند؛ براساس این نظرسنجی، ۴۲% افراد مورد پرسش قرار گرفته به آنگلا مکل، صدراعظم آلمان اعتماد دارند. این رقم برای شی ژینپینگ، رئیس جمهوری خلق چین ۲۸% و برای ولادیمریر پوتین رئیس جمهوری روسیه به ۲۷% می‌رسد. اما تنها ۲۲ درصد افراد حاضر در این نظرسنجی گفته‌اند که به آقای ترامپ اعتماد دارند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج نظرسنجی تازه از محبوبیت کم سیاست خارجی آمریکا در نگاه مردم جهان

پسر جو بایدن در پرونده خرید غیرقانونی اسلحه مجرم شناخته شد

شورای امنیت قطعنامه آتش‌بس غزه را تصویب کرد