کره شمالی دونالد ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد

کره شمالی دونالد ترامپ را با هیتلر مقایسه کرد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

کره شمالی، دونالد ترامپ را با آدولف هیتلر مقایسه کرد. کره شمالی در بیانیه ای که تلویزیون دولتی این کشور منتشر کرد، قصد دولت امریکا را کنترل و سلطه نظامی بر جهان همانند هیلتر دانست.

تنش میان ایالات متحده و پیونگ یانگ از زمان به ریاست جمهوری رسیدن دونالد ترامپ بالا گرفته است. آخرین بار هفته گذشته پس از مرگ اوتو وارمبیر دانشجوی آمریکایی که ۱۸ ماه در کره شمالی اسیر بود، این کشور، رئیس جمهوری آمریکا را «دیوانه» خطاب کرد.

دونالد ترامپ انتشار بیانیه رسمی درباره مرگ این جوان گفته بود : «دولت من با قاطعیت اجازه نمی‌دهد رژیم‌هایی که حقوق بنیادین انسانی را رعایت نمی‌کنند چنین فجایعی را در حق افراد بی‌گناه به بار آورند.»

اما اینبار کره شمالی نسبت به شعار «از این پس اولویت با آمریکا» که دونالد ترامپ در مراسم تحلیف خود اعلام کرده بود عکس العمل نشان داده است.

در این بیانیه آمده است: «اصل “آمریکا اول است” از قصد آنها برای سلطه نظامی بر جهان حکایت دارد همانطور که هیلتر مایل به اشغال جهان بود.»

هفته گذشته وزیر دفاع ایالات متحده افزایش توان تولید موشک‌های حامل کلاهک هسته‌ای توسط کره شمالی تهدیدی برای جهان خواند و اعلام کرده بود که دولت آمریکا از چین درخواست می کند تا درخصوص خلع سلاح اتمی کره شمالی همکاری کند.

در ماه های گذشته دولت آمریکا کره شمالی را به اعمال تحریم های بیشتر تهدید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی هسته‌ای شدن خود را در قانون اساسی گنجاند

قدرتمند‌ترین زن کره‌ شمالی؛ جانشین احتمالی رهبر کیست؟

رهبر کره شمالی از بمب افکن‌‌های اتمی و یک کشتی جنگی روسیه بازدید کرد