آلمان: برجام از خطر مناقشه بزرگ کاست

آلمان: برجام از خطر مناقشه بزرگ کاست
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

زیگمار گابریل، وزیر خارجه آلمان ضمن تاکید بر اهمیت توافق برجام در کاهش خطر «مناقشه ای بزرگ» در منطقه خاورمیانه بر تلاش کشورش برای تداوم پایبندی همه طرفها به این توافق تاکید کرد.

آگهی

وزیر خارجه آلمان که پس از دیدار با محمدجواد ظریف، همتای ایرانی خود در برلین سخن می گفت از توافق هسته ای امضا شده با ایران با عنوان «نشانه امیدبخشی بزرگ» نام برد که «فرصتی تاریخی» برای شروعی دوباره در رابطه با ایران و تقویت مناسبات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی فراهم کرده است.

زیگمار گابریل در این دیدار از همکاری نزدیک دولت آلمان با بانک «کا اف وی» برای تکمیل معملات تجاری با ایران خبر داد. محمدجواد ظریف نیز پس از دیدار با همتای آلمانی خود بر لزوم استفاده از تمام ابزارها برای تقویت روابط مالی بین تهران و برلین تاکید کرد.

وزیر خارجه آلمان در مورد بحران قطر نیز تاکید کرد که انتظار دارد تهران در مناقشه برخی کشورهای حاشیه خلیج فارس با قطر نقشی «سازنده» ایفا کند. زیگمار گابریل همچنین حق موجودیت اسرائیل را «غیر قابل مذاکره» دانست.

وزیر خارجه ایران که روز دوشنبه برای دیدار با مقامات آلمانی وارد این کشور شد با ولفگانگ شویبله، وزیر دارایی آلمان نیز دیدار کرد. آلمان بزرگترین شریک تجاری ایران در اروپا محسوب می شود.

وزیر دارایی آلمان ضمن تاکید بر تعهد کشورش به توافق برجام و اجرای آن از آمادگی برلین برای گسترش همکاری های بانکی با ایران و حمایت مالی از طرح های اقتصادی در این کشور خبر داد. وی تاکید کرد که کشورش به دنبال راهکارهایی برای تقویت همکاری بین بانک های آلمانی و ایرانی است.


هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بلینکن: مشکل واضح است، مشکل ایران است چون نقش مسئولانه ندارد

نماینده پارلمان اروپا به یورونیوز: دادگاهی شدن در «لاهه» در انتظار خامنه‌ای است

انتقاد نماینده پارلمان اروپا از سیاست بروکسل در قبال ایران: از تثبیت «جمهوری اسلامی» دست بردارید