عفو ۸۳ عضو داعش به مناسبت عید فطر

عفو ۸۳ عضو داعش به مناسبت عید فطر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

همزمان با ادامه نبردها برای بازپسگیری شهر رقه از داعش، یک شورای محلی وابسته به نیروهای دموکراتیک سوریه اعلام کرد ۸۵ عضو رده پایین این گروه اسلام‌گرا را عفو کرده است.

آگهی

به گزارش خبرگزاری رویترز، شورای مردمی شهر رقه که قرار است پس از آزادسازی این شهر کنترل آن را به دست گیرد، هم‌اکنون در روستای عین عیسی در شمال پایتخت دولت اسلامی در سوریه، قرار دارد. نیروهای دموکراتیک سوریه که مورد حمایت آمریکا قرار دارند، امیدوارند در ماه‌های آینده رقه را تصرف کنند.

۸۳ عضو داعش که زندانی نیروهای دموکراتیک سوریه بودند، با یک اتوبوس به عین عیسی منتقل شده و مورد عفو مقام‌های شورای محلی قرار گرفتند. کوچکترین عضو بخشیده شده، ۱۴ سال بیشتر نداشت.


در جریان مراسم اعلام عفو عمومی برای این گروه از جنگجویان پیشین داعش، لیلا مصطفی معاون شورای رقه اعلام کرد که این افراد به دلیل آنکه دستشان به خون آغشته نشده و مقام بالایی در دولت اسلامی نداشتند، مورد بخشش قرار گرفته اند.

مقام‌های شورای رقه می‌گویند با عفو اسرای رده پایین داعش امکان بازگشت آن‌ها به زندگی عادی فراهم می‌شود. از سوی دیگر، به عقیده این گروه امکان برقراری ثبات اجتماعی پس از شکست داعش در جامعه جنگ‌زده سوریه وجود خواهد داشت.

دولت سوریه هم در جریان جنگ داخلی این کشور و به‌ویژه از سال ۲۰۱۳ تلاش‌هایی را برای برقراری آتش‌بس محدود و عفو مخالفان به شرط تسلیم انجام داده است. ابتکاری که عملا در سطح وسیع اجرایی نشده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شش نفر از نیروهای کُرد در حمله داعش به زندانی در شمال سوریه کشته شدند

فیلمی به تهیه‌کنندگی جکی چان در مقر سابق داعش در سوریه فیلمبرداری می شود

پنتاگون کشته‌شدن رهبر داعش در سوریه را در جریان عملیات پهپادی اعلام کرد