آمریکا از چین خواست تا بر کره شمالی فشار بیشتری اعمال کند

آمریکا از چین خواست تا بر کره شمالی فشار بیشتری اعمال کند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آمریکا بار دیگر از چین خواست تا فشارها بر کره شمالی را افزایش دهد. رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا روز چهارشنبه در دیدار با همتای چینی خود در واشنگتن ضمن یادآوری تهدیدهای ناشی از برنامه‌ موشکی و هسته‌ای کره شمالی برای امنیت ایالات متحده آمریکا، انتظار خود از این کشور را تکرار کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این ارتباط گفت: «ما خواستار خلع‌سلاح هسته‌ای کامل و غیرقابل بازگشت آن در شبه‌جزیره کره هستیم. همانطور که در قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل مقرر شده ما از کره شمالی می‌خواهیم برنامه غیرقانونی تسلیحات هسته‌ای و آزمایش موشک‌های بالستیک را متوقف کند.»

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در پیامی توییتری از رئیس‌جمهوری چین به خاطر تلاش‌های صورت گرفته و البته «بی‌نتیجه» در ارتباط با مساله کره شمالی تقدیر کرد.


برغم اختلافات دوسویه، ایالات متحده آمریکا در نظر دارد همکاری‌های مشترک با چین را افزایش دهد. وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به نگرانی‌های امنیتی مشترک دو کشور خواستار تقویت پیوندهای دوجانبه طی ۴۰ سال آینده شد.

دیدار مقام‌های دو کشور دو روز پس از آن روی می‌دهد که اوتو وامبیر، دانشجوی ۲۲ ساله آمریکایی که ۶ روز بعد از آزادی از زندان در کره شمالی، در شهر سینسیناتی آمریکا درگذشت. دونالد ترامپ این دانشجو را «قربانی خشونت رژیم کره شمالی» خواند. تحقیقات در زمینه مرگ مرموز این جوان ادامه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نگرانی از کاهش رونق اقتصادی در چین و منطقه یورو؛ شاخص دلار به بالاترین سطح در ۶ ماه گذشته رسید

وزیر بازرگانی دولت بایدن در سفر چین به دنبال چیست؟

سفر وزیر خزانه‌داری آمریکا به پکن؛ آیا واشنگتن خواستار کاهش خرید نفت ایران خواهد شد؟