اف بی آی: حمله به مامور پلیس در میشیگان تروریستی است

اف بی آی: حمله به مامور پلیس در میشیگان تروریستی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف بی آی) موضوع حمله با چاقو به یک مامور پلیس را که روز چهارشنبه در فرودگاه بیشاپ واقع در شهر فلینت در ایالت میشیگان رخ داد، بعنوان یک اقدام تروریستی بررسی می کند.

پلیس کانادا منزل فرد مظنون را در شهر مونترال بازرسی کرد. این شخص عمر فتوحی پنجاه ساله معرفی شده است. دو نفر دیگر نیز در ارتباط با حمله دستگیر شده اند.

دیوید گلیوس، سخنگوی اف بی آی گفت به نظر می رسد که فرد مظنون به تنهایی اقدام به این حمله کرده است. او گفت: «آنچه می دانیم این است که آقای فتوحی وارد فرودگاه شده و زمانی را در طبقه اول گذرانده است. او بار به همراه خود داشته، به سمت دستشویی رفته، کمی آنجا بوده، هر دو ساک خود را در آنجا گذاشته و خارج شده است. بعد چاقوی خود را بیرون آورده، فریاد “الله اکبر” سر داده و ستوان نویل را از ناحیه گردن چاقو زده است.»

طبق گزارشها، ستوان نویل با فرد مهاجم درگیر شده و در دستگیری او شرکت داشته است. وضعیت سلامتی این مامور پلیس فدرال، پس از عمل جراحی، از حالت بحرانی خارج شده است.

در پی حمله، فرودگاه بیشاپ تخلیه شد اما بعدا اعلام گردید که همه مسافران در امنیت هستند. بیشاپ، یک فرودگاه کوچک منطقه ای با دو باند پروازی است و روزانه بطور متوسط شانزده پرواز تجاری ورودی و خروجی دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عملیات شکار اردک؛ اف‌بی‌آی و شش کشور اروپایی به مخرب‌ترین زنجیره تامین جرایم سایبری نفوذ کردند

شهری بدون پلیس در مینه‌سوتا؛ همه ماموران در اعتراض به دستمزد پایین استعفا دادند

متجاوز سریالی در آمریکا که قربانیانش را در سلولی در گاراژ خانه حبس می‌کرد دستگیر شد