Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ترزا می دولت آینده را با وجود انتقادها تشکیل می دهد

ترزا می دولت آینده را با وجود انتقادها تشکیل می دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

ترزا می رهبر حزب محافظه کار نهایتا با دو کرسی بیشتر پس از ائتلاف با حزب دموکراتیک وحدت گرای ایرلند شمالی دولت آینده بریتانیا را تشکیل خواهد داد. این در حالی است که هفته پیش ترزا می برای تشکیل دولت مقتدر در راستای مذاکرات برکسیت اعلام انتخابات زودهنگام کرد.

حالا با انتخاب او برخی از مقامات اروپایی واکنش نشان داده اند. از جمله گی فرهوفشتات که می گوید با آمدن می کار پیچیده تر خواهد شد و یا یونکر که اعلام کرده است با انتخاب خانم می می توان مذاکرات برکسیت را از همین فردا آغاز کرد.

دونالد توسک رییس شورای اروپایی با انتشار یک توییت گفت: «نمی‌دانیم که مذاکرات برکسیت چه زمانی آغاز می شود اما می‌دانیم که کی باید تمام شود. تمام سعی خود را بکنید که از عدم توافق به علت عدم مذاکره پرهیز کنید.»

الکساندر استاب نخست وزیر سابق فنلاند و اشتفان مایر یکی از نمایندگان ارشد پارلمان آلمان هر دو خواستار تعیین محدوده زمانی برای بریتانیا شدند تا دولتی باثبات برای مذاکرات برکسیت تشکیل شود.

فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز با بیان این که بریتانیا برای خروج از اتحادیه اروپا استراتژی مشخصی ندارد گفت:«یک سال بعد از هم‌ پرسی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا ما هنوز موضع بریتانیا را در این مذاکرات نمی‌دانیم و سخت است پیش بینی کنیم که کی خواهیم دانست، برای اینکه دموکراسی گاهی به زمان نیاز دارد.»

نتیجه انتخابات برای محافظه کاران ناامیدکننده است. بسیاری از نمایندگان حزب لیبدم و کارگر از جمله جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر از خانم می خواسته بودند استعفا کند. با این حال نخست وزیر گفته است دولتی تشکیل می دهد که ثبات را برای بریتانیا به ارمغان آورد. جمعه پس از سخنرانی در مقابل دفتر نخست وزیری و بعد از دیدار با ملکه بریتانیا، اعلام کرد که کشورش به ثبات نیاز دارد. وی اعلام کرد با تشکیل دولت قصد دارد بریتانیا را از این «شرایط حساس» عبور دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از پرتره «ترزا می» در پارلمان بریتانیا؛ واکنش‌های متفاوت در شبکه‌های اجتماعی

نخستین روز اتحادیه اروپا بدون بریتانیا؛ تردیدها، سردرگمی، بیم و امید

انتخابات زودهنگام اتریش؛ پیش‌بینی پیروزی راستگرایان به رهبری کورتس