Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

نخست وزیر و رهبر اپوزیسیون چپ بریتانیا در برابر پرسش‌گران حاضر شدند

نخست وزیر و رهبر اپوزیسیون چپ بریتانیا در برابر پرسش‌گران حاضر شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

تنها شش روز پیس از برپایی انتخابات زودهنگام و سراسری در بریتانیا، نخست وزیر و رهبر حزب کارگر به عنوان بزرگ‌ترین جریان اپوزیسیون دولت به پرسش‌های مخاطبان بی‌بی‌سی پاسخ دادند. ترزا می که این انتخابات به پیشنهاد او در هشتم ژوئن برپا می‌شود با حملات لفظی سختی رو به رو شد.

یکی از این پرسش‌گران خطاب به نخست وزیر گفت: «شما به نفع حزب محافظه‌کار فراخوان برپایی انتخابات سراسری داده‌اید و این به ضرر شما می‌شود.»

خانم می در پاسخ گفت: «نه. من به این دلیل خواستار انتخابات سراسری شدم که به نظرم مردم بریتانیا حق رای دادن و گفتن این‌که چه کسانی را می‌خواهند در مذاکرات برگزیت داشته باشند دارند. به نظرم آنها باید نخست وزیری داشته باشند که عزم قاطعی برای احترام به خواسته آنان داشته باشد.»

جرمی کوربین چهره مطرح سوسیالیست که روی کار آمدنش به عنوان رهبر حزب کارگر به زلزله‌ای در این حزب تعبیر شد و احتمالا می‌تواند در انتخابات پیش رو تا رای عمده مخالفان برگزیت را کسب کند. اگرچه درصورت پیروزی باید روند ترک اتحادیه اروپا را به سرانجام برساند.

آقای کوربین در پاسخ به این‌که «چرا مردم بریتانیا باید به شما و یارانتان برای مذاکره درباره برگزیت اعتماد کنند؟» پاسخ داد: «موضع ما درباره برگزیت روشن است. همه‌پرسی‌ای برگزار شده و تصمیمی گرفته شده است. ما درحال ترک اتحادیه اروپا هستیم. تیم خوبی داریم. تیم خوبی از افرادی باتجربه داریم. کیر استارمر یکی آنانی است که وکلای این مملکت را رهبری می‌کند. به نظرم من می‌توانم به کیر استارمر برای مذاکرات بیش از دیگران اعتماد کنم.»

بر اساس نظرسنجی‌ها حزب محافظه‌کار با کسب ۴۲ درصد آرا پیروز انتخابات خواهد بود با این حال برآورد می‌شود که نه تنها حزب کارگر با چند درصد آرا اختلاف پشت سر رقیب قرار می‌گیرد بلکه حزب محافظه‌کار دیگر اکثریت کرسی‌ها را در مجلس نمایندگان در اختیار نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رونمایی از پرتره «ترزا می» در پارلمان بریتانیا؛ واکنش‌های متفاوت در شبکه‌های اجتماعی

نخستین روز اتحادیه اروپا بدون بریتانیا؛ تردیدها، سردرگمی، بیم و امید

حزب کارگر بریتانیا عضویت جرمی کوربین را در ارتباط با «یهودی‌ستیزی» تعلیق کرد