Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

مک کین: پوتین برای امنیت جهانی خطرناک تر از داعش است

مک کین: پوتین برای امنیت جهانی خطرناک تر از داعش است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

جان مک کین، سناتور جمهوریخواه آمریکا می گوید ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه تهدیدی بسیار بزرگ تر از گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) برای امنیت جهانی به شمار می رود.

نامزد اسبق انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸ در جریان سفر خود به استرالیا، آنچه را که وی دخالت های مسکو در انتخابات دیگر کشورهای جهان خواند به عنوان خطری بزرگ برای دموکراسی تلقی کرد و گفت: «به اعتقاد من در مقایسه با دولت اسلامی، پوتین نخستین و بزرگترین تهدید محسوب می شود».

جان مک کین که با بنگاه خبررسانی استرالیا گفتگو می کرد در ادامه افزود: «فکر می کنم که داعش می تواند دست به اعمال هولناکی بزند…اما این روس ها هستند که سعی می کنند و سعی کرده اند به بنیان های دموکراسی لطمه بزنند و به خصوص در تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تعیین کننده باشند. من هیچ سندی دال بر موفقیت آنها ندارم اما می دانم که آنها تلاش کردند و بازهم تلاش خواهند کرد. آنها به تازگی سعی داشتند بر انتخابات ریاست جمهوری فرانسه نیز تاثیرگذار باشند ».

آقای مک کین، یکی از سخت ترین منتقدان دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حزب جمهوریخواه، این سخنان را در حالی ایراده کرده است که کاخ سفید بر اثر افشاگری های مرتبط با ماجرای دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تحت شدید ترین فشارها قرار گرفته است.

از سوی دیگر، جارد کوشنر، داماد سی و شش ساله و مشاور نزدیک دونالد ترامپ، در پی افشاگری های نشریه واشنگتن پست به تلاش برای برقرار یک کانال ارتباطی محرمانه با روسیه در حد فاصل دوره انتقال قدرت (هشتم نوامبر، زمان پیروزی آقای ترامپ در انتخابات و بیستم ژانویه، هنگام بدست گرفتن قدرت توسط وی) متهم شده است.

جان مک کین سوال بنگاه خبررسانی استرالیا در خصوص این افشاگری ها را چنین پاسخ داد: «فقط می دانم که این موضوع را دوست ندارم. می دانم که برخی مسئولان دولت می گویند “این یک روش استاندارد است” اما فکر نمی کنم انجام چنین کاری پیش از مراسم تحلیف یک رئیس جمهور آمریکا و آنهم از سوی فردی که هیچگونه سمت رسمی در اختیار ندارد، روشی استاندارد باشد».

سخنان این سناتور جمهوری خواه آمریکایی در باره دخالت های خارجی ولادیمیر پوتین در حالی مطرح شده است که رئیس جمهوری روسیه روز دوشنبه در کنفرانس خبری مشترک خود با رئیس جمهوری فرانسه در کاخ ورسای، اتهام تلاش برای اثر بخشی در نتیجه انتخابات فرانسه را رد کرد و دیدار با مارین لوپن، رقیب اصلی امانوئل ماکرون در انتخابات را تنها قبول درخواست ملاقات یک سیاسمتدار فرانسوی توصیف کرد که خواهان تقویت روابط دو کشور است.

آقای پوتین همچنین در پاسخ به انتقادهای ضمنی در خصوص حمایت از دولت بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد کشورش مشروعیت بیشتری برای دولت ها قائل است تا گروه های شورشی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیش‌بینی دینداری جوانان مسیحی ایالات متحده؛ مذهبی‌ترین ایالت آمریکا کدام است؟

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد

دو برادر آمریکایی در ۱۲ ثانیه ۲۵ میلیون دلار رمزارز را سرقت کردند