Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

آگهی

دیدار باراک اوباما و آنگلا مرکل در برلین

دیدار باراک اوباما و آنگلا مرکل در برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

باراک اوباما رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا همراه با آنگلا مرکل صدراعظم آلمان در برلین و در مراسم گرامیداشت پانصدمین سالگرد جنبش اصلاحات کلیسا در اروپا شرکت کرد.

مبارزه با خشونت و نفی افراط، محورهای عمده سخنرانی آقای اوباما در جمع ده‌هاهزار نفری پروتستان‌ها در مرکز برلین بود. وی گفت: «وضعیت دنیا بسیار پیچیده شده است. وقتی خشونت همین چند روز پیش در منچستر را می‌بینیم. این فرصت را داریم تا به مردم این شهر بگوییم که قلبمان از مرگ افراد و داغدار شدن خانواده‌ها شکسته شده است.»

رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده با اشاره به هشت سال عملکرد خود افرود: «من به عملکرد خودم در دوره ریاست جمهوری افتخار می کنم. وقتی وارد زندگی عمومی می شوید، باید بپذیرید که به صددرصد اهداف خود نمی رسید. این ضعف آدمیزاد است. یک نقص اجتناب ناپذیر است. تلاش می کنید تا با آن هایی که ارزش ها و بینش مشترکی با شما دارند، کار کنید و وضعیت را بهتر کنید. ولی باید آگاه بود که نمی توانید عالی باشید.»

خانم مرکل با اشاره به تجربه زندگی خود و امید به بهبود اوضاع گفت: «وقتی تازه به مدرسه می رفتم، دیوار برلین ساخته شد. آن روز پدر و مادرم بهت زده بودند. اما همه زندگی ما عوض شد. خیلی از مردم باور هم نمی کردند که این دیوار یک روز فرو بریزد، ولی این اتفاق افتاد. زمان نباید برای ما به چند ماه محدود باشد. باید به سالهای پیش رو فکر کنیم.»

خانم مرکل پس از دیدار با رئیس جمهوری پیشین آمریکا پنجشنبه شب و در جریان نشست سران ناتو با دونالد ترامپ دیدار خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش محرمانه اوباما برای دسترسی ایران به سیستم مالی آمریکا

پلیس برلین اردوگاه حامیان فلسطین را از محوطه پارلمان برچید

بیش از ۱۰۰ هزار نفر در آلمان در اعتراض به نشست مخفیانه راست‌‌های افراطی درباره مهاجران تظاهرات کردند