مردی در میان شعله‌های خشم معترضان ضد‌دولتی در ونزوئلا

مردی در میان شعله‌های خشم معترضان ضد‌دولتی در ونزوئلا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

در حالی که اعتراضات ضد‌دولتی در ونزوئلا وارد هشتمین هفته خود می‌شود خشونت‌ها میان پلیس و معترضان ادامه دارد و تعداد کشته‌شدگان به ۴۸ تن رسیده است.

در جریان اعتراضات ضددولتی روز شنبه در کاراکاس مردی به آتش کشیده شد. معترضان این مرد را که ظاهرا طرفدار حزب حاکم است به دزدی متهم کرده‌اند. گفته می شود شماری از معترضان با ریختن نفت به روی فرد مذکور وی را به آتش کشیدند. فرد مصدوم در بیمارستان بستری شده است.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری مخالفان را به آتش کشیدن این هوادار دولت متهم کرد و گفت: «هرگز در اینجا ندیده‌ایم که کسی به آتش کشیده شود، به شیوه‌ای که داعش در خاورمیانه انجام می‌دهد. این فرد هدف ضرب و شتم قرار گرفته و چهار بار با چاقو به او حمله کرده‌اند. آنها او را زده‌اند و زجر کش کرده اند صرفا به این خاطر که کسی ادعا کرده وی طرفدار چاوز است یا کسی فریاد زده که وی دزدی کرده است.»

مخالفان و طرفداران دولت امروز دوشنبه نیز در خیابان‌های کاراکاس قدرت‌نمایی می‌کنند.

تنش‌ها در ونزوئلا پس از آن بالا گرفت که دیوان عالی کشور در ۲۹ مارس با سلب اختیار از پارلمان، حق تصویب یا تغییر قوانین را از آن خود کرد. این تصمیم موجی از انتقادها را در داخل و خارج کشور به همراه داشت تا جایی که دیوان عالی ونزوئلا ناگزیر از تصمیم خود عقب‌نشینی کرد.
با این حال، معترضان عقب ننشستند و این رویداد، نارضایتی دیرینه آنها نسبت به اوضاع نامساعد اقتصادی کشور را وارد مرحله تازه‌ای کرد و از آن اعتراضات خود را با شدت بیشتری دنبال کردند. مخالفان طی این مدت چند بار تظاهرات سراسری برگزار کردند و این اعتراضات در بیشتر موارد به خشونت کشیده شد.

شرایط نامساعد اقتصادی ونزوئلا آتش خشم معترضان را نسبت به نحوه اداره کشور شعله ورتر کرده و کمتر روزی را می توان دید که فروشگاه‌ها هدف غارت قرار نگیرند. در حالی که مخالفان دولت را مسئول رکود اقتصادی و سرکوب حقوق دموکراتیک می‌دانند، دولت ونزوئلا اوضاع نابسامان اقتصادی را زاییده توطئه اپوزیسیون و کشورهای خارجی قلمداد می‌کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان در خط مقدم اعتراضات ضد دولتی در ونزوئلا

مادورو در واکنش به انتقال هواپیمای ونزوئلا به آمریکا: راهزن دیوانه هواپیمای ما را دزدید

خبر خوش برای مردم ونزوئلا؛ نرخ تورم به ۱۹۳ درصد رسید