میریام روپر و شوئیچی هاشیماتو برترینهای نخستین روز تورنمنت جودوی روسیه

میریام روپر و شوئیچی هاشیماتو برترینهای نخستین روز تورنمنت جودوی روسیه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

میریام روپر، عنوان بهترین جودوکار زن نخستین روز رقابت های گرند اسلم جودوی روسیه را از آن خود کرد.

این ورزشکار آلمانی که در یکاترینبورگ روسیه با پیراهن تیم پاناما به میدان رفته بود در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم، نائی اوداکا قهرمان ژاپنی جهان در سال ۲۰۱۴ را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و مدال طلا را بر گردن آویخت.

روپر که بزودی وارد ۳۵ سالگی می شود تاکنون کسب چندین مدال در تورنمنت های مهم این رشته را در کارنامه اش به ثبت رسانده است. با این حال، فدراسیون جودوی آلمان پس از بازیهای المپیک در تابستان گذشته با توجیه سرمایه گذاری بر روی جوانان، وی را از فهرست تیم ملی خارج کرد.

بدین ترتیب، میریام روپر مجبور شد بدون مربی و با تابعیت کشور دیگری در تورنمنت روسیه شرکت کند.

او پس از کسب مدال طلا گفت: «به عملکردم افتخار می کنم و بسیار خوشحالم که پس از این به نمایندگی از کشور پاناما، زادگاه پدرم در مسابقات شرکت می کنم. کسب نخستین مدال آنهم خوش رنگ ترین آن با پیراهن این کشور فوق العاده است. خوشحالی ام وصف نشدنی است.»

اما شوئیچی هاشیماتو بهترین ورزشکار مرد روز نخست این تورنمنت بود. این جودوکار ژاپنی که از دو سال پیش هیچ مبارزه ای را واگذار نکرده، در گرند اسلم روسیه نیز شکست ناپذیر باقی ماند و در نهایت مدال طلا را از آن خود کرد.

مرد شماره دو جودوی جهان در نیمه نهایی وزن منهای ۷۳ کیلوگرم، آرتور مارجلیدون، حریف کانادایی خود را با امتیاز ایپون شکست داد تا در دیدار نهایی با مارسلو کونتینی از برزیل روبرو شود.

هاشیماتو در فینال نیز به روند موفقت آمیز خود ادامه داد و با دو وازاری و یک ایپون نتیجه نهایی را از آن خود کرد.

- در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان نیز یک ورزشکار ژاپنی عنوان نخست را بدست آورد. ریوجیو ناگامایا که پیش از این در گرند اسلم توکیو به قهرمانی رسیده بود در روسیه نیز این عنوان را تکرار کرد. این ورزشکار ۲۱ ساله در فینال امیران پاپیناشویلی از گرجستان را با سه امتیاز وازاری از پیش رو برداشت. سدریک رول از فرانسه نیز در این وزن مدال برنز را از آن خود کرد.

- در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان، اریکا میراندا با قرار گرفتن بر سکوی نخست، چهارمین قهرمانی در مسابقات گرند اسلم را تجربه کرد. این ورزشکار برزیلی که بارها در رقابت های قهرمانی جهان و المپیک صاحب مدال شده در فینال السیا کوزنتسف روس را شکست داد و به مدال طلا رسید.

مدال برنز این وزن نیز به آماندین بوشار فرانسوی رسید که بدنبال کسب سهمیه حضور در رقابت های جهانی است.

- در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم زنان، مارتیانا ترایدوس دومین مدال طلای خود در مسابقات گرند اسلم را کسب کرد. این جودوکار آلمانی در فینال، اکاترینا والکوا، ورزشکار کشور میزبان را که از حمایت تماشاگران خودی بهره می برد از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

- مدال طلای وزن های منهای ۴۸ کیلوگرم زنان و ۶۶ کیلوگرم مردان نیز به ترتیب به امی کوندو از ژاپن و عبدالله عبدالجلیلف از روسیه تعلق گرفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت

انتقال فوری سردار آزمون به لیگ آلمان؛ مدیر لورکوزن: از توافق با زنیت بسیار خوشحالیم

لالا کرامارنکو ۱۷ ساله برنده تورنمنت تجربی بین‌المللی ژیمناستیک ریتمیک