Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پوشش زنده: ۲ روز تا انتخابات ایران

پوشش زنده: ۲ روز تا انتخابات ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آخرین اخبار مرتبط با انتخابات پیش‌روی ایران در این صفحه به‌روز می‌شود

آگهی

حزب موتلفه با انصراف میرسلیم موافقت کرد

حزب موتلفه اسلامی با صدور بیانیه ای اعلام کرد که با انصراف مصطفی میرسلیم از نامزدی انتخابات و حمایت از ابراهیم رپیسی موافقت کرده است. این در حالی است که آقای میر سلیم امروز در همراهی با ابراهیم رپیسی در میتینگ انتخاباتی او شرکت کرد اما گفت: «قبل از آن نیز گفتگویی با ایشان داشتم که در آن توافق کردیم که حضور هر دو نفر ما در انتخابات لازم و ضروری است و بر همین اساس عمل خواهم کرد» هنوز روشن نیست که اعلام موافقت حزب موتلفه با انصراف نامزد خود به سود ابراهیم رئیسی، مورد موافقت خود آقای میرسلیم نیز هست یا خیر.

قائم مقام وزیر کشور: نتایج شمارش آراء به صورت تدریجی اعلام خواهد شد

محمدحسین مقیمی قائم مقام وزیر کشور در گفت مشکل حقوقی اعلام تدریجی نتایج شمارش آراء با کسب نظر شورای نگهبان حل خواهد شد. وی در توضیح مساله گفت: «در تبصره ۸ ماده ۳۱ قانون انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح شده؛ “نتیجه شمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری پس از وصول گزارش هیات اجرایی مرکزی به وسیله وزیر کشور اعلام می‌شود”.» اما وی با اشاره به اعلام نظر شورای محترم نگهبان مبنی بر اینکه می‌توان اعلام تدریجی و مقطعی نتیجه شمارش آرا را نیز از تبصره فوق استنباط نمود، اضافه کرد: «با توجه به اینکه وزارت کشور نیز به لحاظ اجرایی با اعلام تدریجی نتایج شمارش آرا موافق است و با کسب نظر شورای نگهبان مشکل حقوقی فوق مرتفع می گردد، در این دوره نتایج شمارش به صورت تدریجی به اطلاع ملت شریف ایران خواهد رسید.»

هاشمی طبا در یک پیام ویدیویی از روحانی حمایت کرد

سید مصطفی هاشمی طبا نامزد انتخابات ریاست جمهوری با انتشار یک پیام ویدیویی از مردم ایران خواست به حسن روحانی رای دهند. او در این پیام گفته است: «هرچند من به دلیل اینکه گفتمان خودم را پایدار کنم انصراف ندادم و مایل هستم این گفتمان یعنی حفظ ایران در آینده نزدیک صورت عملی به خودش بگیرد، اما به دلیل شرایط موجود از همه هموطنان عزیز می خواهم برای حفظ کرامت، برای آینده ایران، برای امنیت کشورمان، به آقای دکتر حسن روحانی رای ریاست جمهوری شان را بدهند.»

#هاشمی_طبا: از همه ي هموطنان عزيز مي خواهم براي #حفظ_ايران ، كرامت، آينده و امنيت كشور به آقاي دكتر حسن #روحاني راي دهند.
#ايران#انتخاباتpic.twitter.com/fyxM1HCfGo

— سیدمصطفی هاشمی طبا (@hashemitaba_ir) 17. Mai 2017

میرسلیم: با رئیسی توافق کردیم که هر دو در انتخابات بمانیم

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سید مصطفی آقا میرسلیم نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: «توفیق شد که در خدمت حجت الاسلام رئیسی در جمع خیل دوستداران ایشان در مشهد مقدس حاضر شوم. قبل از آن نیز گفتگویی با ایشان داشتم که در آن توافق کردیم که حضور هر دو نفر ما در انتخابات لازم و ضروری است و بر همین اساس عمل خواهم کرد.»

آقای میرسلیم اضافه کرده است که حضور نامزدها و سلایق مختلف در انتخابات ریاست جمهوری می تواند باعث مشارکت حداکثری مردم و جلب رضایت مقام معظم رهبری شود.

بخشی از سخنان ابراهیم رئیسی در مشهد

به گزارش خبرگزاری فارس، ابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه در جمع هواداران خود در مشهد از جمله گفت: «سایه جنگ با یک قرارداد از کشوری جمع نمی‌شود، مگر اینکه اجتماع عظیم و نیرومندی حضور داشته باشد که یکی از صحنه‌های باشکوه آن همین حضور مردم است.

آقای رئیسی اضافه کرد: عزت‌ها و اقتدار بزرگ ملت ایران و افتخاراتی در عرصه علم و فناوری و تکنولوژی و عرصه هشت سال دفاع مقدس شکل گرفت، اما امروز زندگی مردم، معیشت مردم و کار و کسب مردم با مشکلات جدی مواجه است.

این نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سئوال این است که با این همه ظرفیت و ثروت‌های عظیمی که خداوند به این کشور داده است و با این همه نیروهای انسانی فرهیخته که بزرگترین سرمایه است، چرا امروز رشد زندگی مردم در کار و کسب آن‌ها، در اشتغال آن‌ها و در میان تحصیلکرده‌ها متوقف شده و پدران و مادران را نگران کرده است؟

ابراهیم رئیسی در مورد تولید صنعتی در کشور گفت: بیش از ۵۰ درصد از ظرفیت صنعتی کشور تعطیل یا نیمه‌تعطیل است، چرا بسیاری از منابع کشور به جای اینکه در حوزه تولید و به حرکت درآوردن چرخ ها صرف شود، به افراد بدحساب تسهیلات داده شده و کشور ما را دچار مشکل کرده است؟

حسن روحانی در مشهد: وعده ما پای صندوق‌های رای

حسن روحانی در جمع هواداران خود در مشهد از جمله گفت: «من از همه می خواهم اگر کسی عکس مرا پاره کرد عکس العمل نشان ندهید. اگر کسی به روحانی فحاشی کرد عکس العمل نشان ندهید. من به خاطر ملت ایران صبر کرده ام و صبر می کنم. ما ما یک دولت داریم، یک رهبر داریم، یک قانون اساسی داریم، در هر شهر رهبر نمی خواهیم. درباره فردی یا امام جمعه محترم چیزی نگوئید.»

آگهی

روحانی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به برخی از رقیبان انتخاباتی گفت:«چرا رفتید به روستائیان گفتید روحانی می خواهد قرآن را از مدارس حذف کند؟ چرا گفتید روحانی می خواهد یارانه هایتان را قطع کن؟ شرمتان باد.»

حسن روحانی در بخش پایانی سخنان خود خطاب به همه جوانان و مردم ایران گفت: «ای حماسه سازان ۹۲ شما بودید که حماسه ۹۲ را آفریدید، به همه بگوپید این توطئه که دولت می خواهد یارانه را قطع کند دروغ است. اینکه دولت می خواهد دروس دینی را قطع کند دروغ است. به همه بگویید که سرنوشت ما در روز جمعه تعیین خواهد شد. روز جمعه همه یاران را پای صندوق رای بخوانید و بیاورید.»

آقای روحانی در حالی که جمعیت فریاد می کشید “یا حسین، میرحسین” گفت: «یک نکته را سربسته بگویم. همه آن چیزهایی که شما می گویید می خواهید، فقط با حضور پر رنگ شما پای صندوق انتخابات بوجود خواهد آمد.» او در پایان به تاکید امروز رهبر جمهوری اسلامی ایران در مورد رعایت نظم اشاره کرد و خواهان نظم و آرامش شد و گفت: صبور باشید، جواب شما فقط پای صندوق رای است، همه ما یک انتخابات بزرگ شکوهمند را بوجود بیاوریم.»

دیدار ابراهیم رئیسی با امیر تتلو

ابراهیم رئیسی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز چهارشنبه با امیر تتلو خواننده دیدار و گفتگو کرد. او در این دیدار از آقای تتلو پرسید که آهنگ برای امام رضا را چه زمانی خوانده و تتلو جواب داد یکسال پیش. آقای رئیسی سپس گفت که آن آهنگ خیلی چیز اثرگذاری هست و برکت هم که دارد.

آگهی

دیدار #رئیسی با #اميرتتلو نمونه‌ای دیگر از رفتار #ماکیاولیستی#وصول‌گرایان است.
استفاده ابزاری از فقرمردم و تنگناهایی که خود ساخته‌اند

— محمود صادقی (@mah_sadeghi) 17. Mai 2017

میرسلیم همراه رئیسی در مشهد

مصطفی میرسلیم، نامزد حزب موئتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری همراه با رقیب انتخاباتی‌اش، ابراهیم رئیسی به مشهد رفت. خبرگزاری فارس با اعلام این خبر و انتشار عکسی که این دو نامزد را در کنار هم نشان می‌دهد نوشت: «میرسلیم در برنامه سخنرانی حجت‌الاسلام رئیسی حضور خواهد داشت.» آقای میرسلیم تاکنون بارها تاکید کرده است که مایل به انصراف از رقابت نیست.

حمایت هنرمندان از روحانی

مهدی فخیم‌زاده، لاله اسکندری، مسعود جعفری جوزانی، رسول صدرعاملی، کیومرث پوراحمد و سعید سهیلی از جمله سینماگرانی هستند که در تجمع هواداران حسن روحانی در مشهد حضور دارند. همچنین سالار عقیلی و خشایار اعتمادی، آوازخوان نیز در این همایش حضور دارد.

حامیان #رئیسی در میدان شهدای #مشهد#انتخابات#انتخابات96pic.twitter.com/sDOESa92Mi

— خبرگزاری ایرنا (@irna1313) May 17, 2017

حامیان #روحانی در انتظار ورود به ورزشگاه تختی #مشهدpic.twitter.com/vLSlqF4c9B

— خبرآنلاين (@khabaronlinee) May 17, 2017

ستاد انتخابات کشور: اظهارات رحمانی فضلی مطلقاً‌ غیرقطعی است

آگهی

کمیته اطلاع رسانی ستاد انتخابات کشور درباره سخنان رحمانی فضلی، وزیر کشور درخصوص پیش بینی یک مرحله‌ای شدن انتخابات ریاست جمهوری اطلاعیه صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «نظر به اینکه وزیر محترم کشور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری شب گذشته و نشست خبری صبح امروز در پاسخ به پرسش های خبرنگاران درخصوص گمانه زنی از شرایط انتخابات، احتمال موکول شدن انتخابات ریاست جمهوری به مرحله دوم را درصورت ادامه روند انصراف نامزدها و اعلام رسمی انصراف ها به وزارت کشور، ضعیف ارزیابی کرده اند به استحضار عموم ملت شریف ایران و احزاب و جریان های سیاسی و اصحاب رسانه می رساند؛ اظهارات جناب آقای دکتر رحمانی فضلی در این موضوع، صرفاً‌ یک ارزیابی مشروط و مطلقاً‌ غیرقطعی است و اظهار نظر درخصوص یک مرحله ای یا دو مرحله ای شدن انتخابات، منوط به پایان اخذ رأی در شعب، شمارش همه آراء و اعلام نتایج خواهد بود.»

آخرین فرصت برای تبلیغ

فرصت تبلیغات نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در رسانه‌ها امروز به پایان می‌رسد.

ششم تا ۲۷ اردیبهشت فرصتی بود که به ۶ نامزد این رقابت سیاسی داده شد. علاوه بر پایان مهلت برپایی تجمع‌ها در پایتخت و شهرستان ها، امروز برای آخرین بار برنامه‌های تبلیغاتی حسن روحانی، ابراهیم رئیسی و مصطفی آقامیرسلیم و مصطفی هاشمی‌ طبا به روی آنتن صدا و سیما می‌رود.

آگهی

در سازمان صدا و سیما که ریاست‌اش از سوی رهبر حکومت تعیین می‌شود با در نظرگرفتن زمان پخش مناظره‌ها در مجموع هزار و ۴۷۰ دقیقه برنامه تلویزیونی و رادیویی برای هر یک از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری در نظر گرفته شده است.

جعفر پناهی از دلایل شرکتش در انتخابات می‌گوید

#جعفرپناهی درباره دلیل رای دادن به #روحانی؛می خواهند آن هشت سال تلخ را دوباره برای ما تکرار کنند pic.twitter.com/Kgk7FHhxpV

— Shahram Rafizadeh (@ShahramRafizade) May 17, 2017

گزارش‌گران بدون‌مرز: نامزدها به «دسترسی به اینترنت آزاد» متعهد شوند

سازمان گزارش‌گران بدون مرز از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری خواست که «به شکل روشن متعهد به بهبود وضعیت آزادی اطلاع رسانی شوند.»

این نهاد بین‌المللی و غیردولتی با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «با وجود برخی دگرگونی‌ها در وضعیت آزادی اطلاع رسانی در ایران از این میان کمتر شدن شمار توقیف مطبوعات به وسیله هیات نظارت بر مطبوعات، زیر مهار وزرات فرهنگ و ارشاد اسلامی، اما وعده‌های رئیس جمهوری روحانی برای ‘تغییر به نفع آزادی بیان و مطبوعات’ محقق نشدند.»

آگهی

این بیانیه می‌افزاید: «جمهوری اسلامی ایران همچنان با ۲۷ روزنامه‌نگار و شهروند وب‌نگار زندانی یکی از پنج زندان بزرگ جهان برای فعالان رسانه‌ای است. ایران همچنین با ۶ زندانی، بزرگترین زندان جهان برای روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران زن است.»

گزارش‌گران بدون مرز خواستار آزادی ۲۸ روزنامه‌نگار و وب‌نگار زندانی در ایران شده و ضمن یادآوری حق داشتن انجمن و تشکیل سندیکا برای روزنامه‌نگاران، از نامزدهای انتخابات پیش رو خواسته است تا «حق دانستن و دسترسی به اینترنت آزاد، بدون ‌فیلترینگَ و کنترل» را تضمین کنند.

سازمان تعزیرات حکومتی: گفته‌های میرسلیم کذب است

سازمان تعزیرات حکومتی در پاسخ به گفته‌های روز سه شنبه مصطفی میرسلیم در دانشگاه امام خمینی واقع در قزوین درباره «قاچاق کالا از سوی وابستگان دولت» جوابیه صادر کرد.

در این جوابیه آمده «آنچه که جناب آقای سید مصطفی میرسلیم نامزد محترم دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته ادعا کرده اند مبنی بر اینکه ‘امروز عمده قاچاق کالا مربوط به وابستگان به دولت است؛ اما چرا با آنها برخورد نمی کنند و فقط زورشان به کوله‌برها می‌رسد؟’ کذب محض است و بررسی در پرونده‌های رسیدگی شده که منجر به حکم در سازمان تعزیرات حکومتی شده است، حکایت خلاف بودن این ادعا را دارد .»

آگهی

هرمیداس باوند: رئیسی در سیاست خارجی فاجعه به بار می‌آورد

داوود هرمیداس باوند، استاد دانشگاه و عضو جبهه ملی ایران به ایلنا گفت که با پیروزی ابراهیم رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری در حوزه سیاست خارجی ایران «فاجعه به بار خواهد آمد.»

آقای هرمیداس باوند گفت: «بدون تردید اگر رئیسی پیروز انتخابات شود، در حوزه سیاست‌خارجی و روابط بین‌الملل فاجعه به بار خواهد آمد. چراکه با روی کار آمدن اصولگرایان شاهد سیاست خارجی مدون و مشخصی نخواهیم بود و همین موضوع موجب می‌شود که درک متقابلی از دنیا و روابط بین‌الملل نداشته باشیم.»

این کارشناس روابط بین‌الملل در ادامه افزود: «نمونه این وضعیت را در زمان احمدی‌نژاد شاهد بودیم؛ به صورتی که استراتژی دولت نهم و دهم بر اساس نگاه به آمریکای لاتین و شرق آسیا صورت گرفت و بسیاری از فرصت‌‌ها قربانی سیاست‌های غلط و درک نادرست شد. به دنبال این روند صدور قطعنامه‌های متعدد، فضای روانی منفی را به کشور القاء کرد که پروژه ایران‌هراسی در راستای آن طرح و عملیاتی شد.»

آگهی

نماینده مجلس: حامیان رئیسی آسیب جدی به زنان زدند

طیبه سیاوشی شاه عنایتی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم از حمایت برخی از مسوولان دولت‌های نهم و دهم از جمله طبیب‌زاده نوری از ابراهیم رییسی اظهار نگرانی کرد و گفت: «آن‌ها در مجلس نهم نیز حضور داشتند و مصوبات این مجلس مطالبات و دستاوردهای به دست آمده در حوزه زنان را تخریب کرد.»

خانم شاه عنایتی به ایلنا گفت: «آن‌ها با لایحه تحکیم خانواده به ازدواج موقت رسمیت دادند. این لایحه پایه و اساس خانواده را از هم پاشید. در حقیقت به بهانه شرعیت و تحکیم خانواده آسیب جدی به زنان زدند و جایگاه آنها را متزلزل کردند.»

متکی: روحانی باید پاسخ‌گوی رویکردش در برابر نظام باشد

آگهی

منوچهر متکی، وزیر امورخارجه دولت محمود احمدی‌نژاد گفت: «جناب آقای روحانی چه رئیس جمهور بشود و چه نشود باید پاسخ‌گوی رویکرد نادرست خود در برابر خدا، نظام اسلامی و مردم باشد.» وی در حمایت از ابراهیم رئیسی به مهر گفت: «اقای روحانی نظام را هزینه خود می‌کند ولی آقای رئیسی خود را هزینه نظام می‌کند.»

روحانی: جهانگیری دروغ‌ها را افشا کرد

حسن روحانی در جمع هوادارانش در اردبیل در واکنش به انصراف اسحاق جهانگیری گفت: «از آقای جهانگیری تشکر می‌کنم چرا که ایشان با زبان صریح و روشن، دروغ‌ها را افشا کرد.» رئیس جمهوری همچنین با بیان این‌که «ملت ایران فریب وعده‌های آرد و نبات را نخواهد خورد و به عقب باز نمی گردد.» یادآوری کرد: «ما ۱۲ قطعنامه را که منجر به جنگ می‌شد، حذف کردیم.»

خامنه‌ای: ممکن است کسانی بخواهند تخلف کنند

علی خامنه‌ای، رهبر حکومت جمهوری اسلامی ایران گفت: «ممکن است در این بین کسانی باشند که بخواهند یک تخلفاتی بکنند لکن دستگاه‌ها، چه دستگاه‌های نظارتی چه دستگاه‌های اجرایی چه دستگاه‌های حافظ امنیت بحمدالله مورد قبول و اعتماد هستند و البته باید مراقبت کنند.»

آگهی

آقای خامنه‌ای همچنین تاکید کرده است که مردم ایران باید قدر آرامش پیش از برپایی انتخابات را بدانند. وی گفت: «انتخاباتی در یک کشور ۸۰میلیونی به راه می‌افتد، مردم با شور و شوق خود را آماده می‌کنند اما آرامش همه‌جا برقرار است. این خیلی با ارزش و با اهمیت است. این را باید قدر دانست.» به گفته وی «در بحث‌های انتخاباتی گاهی یک حرف‌هایی زده شد که شایسته‌ی ملت ایران نبود.»

رئیسی: تحریم علمی هستیم

ابراهیم رئیسی، نامزد بخش قابل توجهی از جناح اصول‌گرایان دولت حسن روحانی به جلوگیری را پرتاب ماهواره شریف متهم کرد.


عکس: مهر

وی در مجتمع فرهنگی آدینه تهران گفت: «دولت چرا دارد پرتاپ ماهواره شریف را متوقف می کند؟ این بچه ها دارند غصه می خورند؛ ما پیش از تحریم اقتصادی، تحریم علمی هستیم.»

آگهی

میرسلیم: کناره‌گیری جهانگیری حیله سیاسی بود

مصطفی میرسلیم در دومین نشست خبری خود به کناره‌گیری اسحاق جهانگیری از رقابت بر سر مقام ریاست جمهوری واکنش نشان داد و آن را «یک حیله سیاسی» نامید. وی گفت: «کناره گیری آقای جهانگیری یک حیله سیاسی محسوب می شود ولی صداقت ایجاب می کرد که مستقل می آمد و تا آخر می ماند.»

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران نیز در رابطه با مدرک تحصیلی حسن روحانی از آقای میرسلیم پرسشی را مطرح کرده که وی چنین پاسخ داده است: «روحانی در این زمینه اکنون متهم است و به نظرم باید دستور دهد تا یک گروه کارشناسی در شورای عالی انقلاب فرهنگی مدرک او را بررسی کنند تا ببینیم آیا این ادعاها دروغ است یا وی مدرکش را براساس تزویر گرفته است. در این زمینه آبروی نظام در خطر است و باید راستی آزمایی صورت بگیرد.»

مشکل اجرای ترانه «دوباره ایران» در مشهد برطرف شد

حجت اشرف‌زاده آوازخوانی که قرار است همزمان با سفر حسن روحانی در مشهد اجرای زنده داشته باشد اعلام کرد که مشکل اجرای این کنسرت برطرف شده است.

آگهی

وی گفت: «ازسوی ستاد آقای روحانی به من اطلاع داده شد که مشکلی برای برگزاری اجرای موسیقی در مشهد نداریم و می‌توانیم اجرای‌مان را طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده، برگزار کنیم.»

وی پیش‌ تر در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت که از سفر او به مشهد ممانعت به عمل آمده است. اشرف‌زاده همچنین از مردم خواسته بود که سیاستمداران خود را به درستی انتخاب کنند. گزارش شده بود که شورای تامین استان خراسان رضوی، مانع اجرای این برنامه و حضور این آوازخوان شده است. قرار است که حجت اشرف‌زاده ترانه «دوباره ایران» را در مشهد و در جمع هواداران حسن روحانی اجرا کند.

وزیر کشور: انتخابات به مرحله دوم نمی‌رود

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران اعلام کرد که مطابق قانون انتخابات ریاست جمهوری، نتیجه رای گیری نه به صورت مقطعی، بلکه یک باره اعلام می شود. وی همچنین پیش بینی کرد که نتیجه انتخابات ریاست جمهوری به دور دوم کشیده نشود و اعلام نتایج نیز احتمالا یک تا دو روز یعنی شنبه و یکشنبه زمان خواهد برد. ساعاتی پس از آن عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان خواهان اعلام تدریجی نتایج شمارش آرا شد.


عکس: ایرنا

آگهی

رحمانی فضلی با بیان اینکه در این دوره از انتخابات تخلفات ۶۳ درصد کاهش داشته است، تصریح کرد: «این تخلفات اکثرا به انتخابات شوراها باز می‌گردد و مربوط به تبلیغات زودرس، تخلفات رسانه‌ای و شکایت نامزدها از یکدیگر بوده است. برای اطمینان از صحت روند رای‌گیری در هر شعبه یک بازرس در نظر گرفته‌ایم و به نامزدها هم گفته‌ایم آنها می‌توانند نماینده‌ای در هر شعبه تا مرحله تجمیع آرا داشته باشند. در هر شعبه یک بازرس، دو نماینده فرمانداری، یک نماینده از هر نامزد و تعدادی از نمایندگان شورای نگهبان و هیات نظارت مجلس خواهیم داشت.»

رحمانی فضلی همچنین در مورد تامین امنیت انتخابات گفته است: کمیته امنیت ستاد انتخابات از شش ماه قبل تشکیل شده و دستگاه‌های امنیتی، انتظامی، نظامی، صداوسیما و قوه قضاییه که عضو این کمیته هستند هر روز جلسه دارند. ما تاکنون شاهد کوچکترین مشکل در حوزه امنیتی نبوده‌ایم. برای روز جمعه هم تمهیدات خاصی داریم از جمله افزایش تعداد نیروها و رصد لحظه‌ای شرایط کشور. از مردم هم می‌خواهیم با نیروی انتظامی همکاری خوبی داشته باشند و هرگونه اطلاعاتی که به دست می‌آورند در اختیار ما قرار دهند.

وزیر کشور اعلام کرد که قالیباف و جهانگیری هنوز کناره گیری خود را اعلام نکرده اند و امیدواریم تا ظهر انصراف کتبی را به ما ابلاغ کنند. به گزارش ایسنا، وزیر کشور همچنین تصریح کرد: هیچ دغدغه ای درباره امنیت انتخابات نداریم.

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد به روحانی رای می‌دهند

وب‌سایت کلمه به نقل از فرزندان میرحسین موسوی و زهرا رهنورد گزارش داد که این دو رهبر جنبش اعتراضی سال ۱۳۸۸ در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش رو به حسن روحانی رأی خواهند داد.

آگهی


عکس: ایسنا

میرحسین موسوی و زهرا رهنورد در ملاقات این هفته با خانواده از زندانبان‌ها خواسته‌اند تا برای شرکت در هر دو انتخابات ریاست جمهوری و شورای شهر، صندوق سیار به محل حصر برده شود. در این دیدار میرحسین موسوی گفت: «در شرایط حساس مردم هم رهبرانند و هم رسانه و صدای آنان قوی‌تر از صدا و سیماست.» همچنین خانم رهنورد نیز تاکید کرده است که «برای سربلندی و عزت ایران و نگرانی درباره آینده کشور رای خواهیم داد.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پوشش زنده: ۳ روز تا انتخابات ایران

مهدی کروبی به روحانی رای می‌دهد

هاشمی طبا: انصراف نمی دهم اما به روحانی رای می‌دهم