مهدی کروبی به روحانی رای می‌دهد

مهدی کروبی به روحانی رای می‌دهد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

مهدی کروبی، نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ که در حصرخانگی به سر می‌برد اعلام کرد که در انتخابات پیش‌رو به حسن روحانی رای می‌دهد.

وی که مانند میرحسین موسوی و زهرا رهنورد از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصرخانگی به سر می‌برد و امکان گفت‌وگو با خبرنگاران و رسانه‌ها را ندارد گفته است: «با روی کارآمدن آقای روحانی کشور در مسیر صحیح و روال عادی خود قرار گرفت اما گویا علی رغم فاجعه ی آن هشت سال عده ای هنوز نمی توانند بازگشت آرامش و مسیر تدریجی پیشرفت کشور را ببینند و می خواهند کشور را مجدداً به همان مسیر انحرافی بازگردانند.»

رئیس اسبق مجلس شورای اسلامی از سوی جناح اصول‌گرای حاکمیت جمهوری اسلامی از سران «فتنه» لقب گرفته و به اعلام آمادگی‌اش برای حضور در دادگاهی علنی پاسخ داده نشده است. به گزارش سحام نیوز آقای کروبی با اشاره به دو انتخابات ریاست جمهوری سال‌های ۱۳۸۴ و ۱۳۸۸ که منجر به ریاست محمود احمدی‌نژاد بر قوه مجریه شد گفته است: «نتایج عدم به رسمیت شناختن حق مردم را دیدیم. این روزها بحمدلله زوایای مختلف آن فاجعه که مهمترین نکته اش نادیده گرفتن رأی مردم بود بر همه روشن شده است.»

آقای کروبی که در دوران پیش از انقلاب ۱۳۵۷ و نیز در دهه ۶۰ خورشیدی از چهره‌های نزدیک به روح‌الله خمینی بوده است از انتخابات پیش‌رو به عنوان «تقابلی سخت میان جمهوری اسلامی حقیقی و جمهوری اسلامی فرمایشی» یاد کرده و خواستار مشارکت شهروندان شده است.

سحام نیوز، وب سایت نزدیک به این رهبر جنبش سبز به نقل از وی نوشت «از نیروهای امنیتی مستقر در منزل خواستم که صندوق رأی را در ساعات قانونی به محل حصر ببرند تا او بتواند رأی خود را در زمان قانونی به صندوق بیاندازد، نه آنکه همچون انتخابات سال گذشته مجلس صندوق رأی ساعت یک و نیم بامداد شنبه به همراه نماینده دادستان به محل حصر برده شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زمزمه‌ها از رد صلاحیت رئیس جمهور پیشین ایران برای شرکت در انتخابات خبرگان رهبری

تاکید دوباره علی خامنه‌ای بر مشارکت مردم: هر کسی مخاطبی دارد باید حضور مردم را ترویج کند

انتخابات ریاست جمهوری در مقدونیه شمالی؛ فرصتی برای جلب نظر رای‌دهندگان در آستانه انتخابات پارلمانی