ایران در دومین روز از بازی های کشورهای اسلامی

ایران در دومین روز از بازی های کشورهای اسلامی
نگارش از Euronews

در دومین روز از برگزاری بازی های کشورهای اسلامی به میزبانی باکو، پایتخت جمهوری آذربایجان ایران با کسب ۱۷ مدال و پس از اندونزی در جایگاه پنجم جدول امتیازات قرار گرفته است.

ورزشکاران ایرانی تا لحظه تنظیم این خبر در مجموع صاحب ۴ مدال طلا، ۵ نقره و ۸ برنز شده اند؛ جمهوری آذربایجان همچنان صدرنشین، ترکیه دوم و ازبکستان سوم است.

رقابتهای مردان

روز یکشنبه تیم سه نفره ژیمناستیک ایران (هادی خناری‌نژاد، سعیدرضا کیخا و سامان مدنی) به مدال برنز دست یافت و بنا بر گزارش ایسنا سعیدرضا کیخا نیز توانست دومین حرکت خود در وسیله خرک حلقه را به ثبت برساند. این حرکت در وسیله خرک حلقه، با نام “کیخا ۲” و با ارزش C در این بازی ها به ثبت جهانی رسید.

سعید ملایی، جودوکار وزن منهای ۸۱ کیلوگرم ایران به مدال طلا و ابوالفضل شهرجردی نماینده ایران در کاتای انفرادی به برنز دست یافت.

یک روز پیش از این، در اولین روز این مسابقات نیز تیم شنای ۴ در صد متر آزاد مردان کشور ایران (سینا غلامپور، مهدی انصاری، جمال چاووشی، بنیامین قره حسن لو) توانست به مدال برنز دست یابد.

رقابتهای بانوان

تیم دوم تیراندازی میکس ١٠ متر (پوریا نوروزیان و نجمه خدمتی) صاحب مدال نقره شد.

در رشته تیراندازی، هانیه رستمیان در تپانچه ۲۵ متر بانوان مدال نقره گرفت.

در رقابتهای کاراته نسرین دوستی در وزن منهای ۵۰ کیلوگرم طلا گرفت؛ رزیتا علیپور در وزن منهای ۶۱ کیلوگرم و محدثه آقایی، کاراته کای سنگین وزن تیم بانوان ایران نیز صاحب مدال برنز شدند.

مهسا افسانه در کاتای انفرادی زنان نیز توانست «سلین لی» از مالزی را شکست دهد و به مدال برنز دست یابد.

مطالب مرتبط