ادای سوگند امانوئل ماکرون، رئیس جمهور جدید فرانسه

ادای سوگند امانوئل ماکرون، رئیس جمهور جدید فرانسه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

امانوئل ماکرون به عنوان رئیس جهور جدید فرانسه سوگند یاد کرد.

مراسم ادای سوگند او روز یکشنبه در ساعت ۱۰ صبح به وقت پاریس، در کاخ الیزه برگزار شد و به این ترتیب قدرت اجرایی فرانسه رسما از فرانسوا اولاند به آقای ماکرون، جوانترین رئیس جمهور در جمهوری پنجم فرانسه منتقل گردید.

در این روز همچنین دو رئیس جمهور برای مدتی بیش از یکساعت در پشت درهای بسته با یکدیگر به گفتگو پرداختند. واگذاری کدهای استفاده از تسلیحات هسته ای فرانسه از جمله برنامه آنها در این گفتگوی محرمانه بود.

آقای ماکرون طی سخنانی با اشاره به اهمیت اتحاد دوبارۀ شهروندان فرانسه گفت: «ما در آستانه تولد دوباره ای قرار داریم؛ ما در دستانمان تمام دارایی هایی را داریم که قدرتهای بزرگ قرن بیست و یک را ساخته است و خواهد ساخت. ما باید به بازسازی و احیای اتحادیه اروپا بپردازیم. زیرا چنین اروپایی از ما محافظت می کند و به ما اجازه می دهد تا ارزشهایمان را به جهان نشان دهیم. فرانسه در جهان نقش برجسته ای برعهده دارد. ما همه مسئولیتهایمان را می پذیریم و هر زمان که لازم باشد پاسخگو هستیم. پاسخ هایی مناسب و به موقع به بحرانهای عمده معاصر.»

اقای ماکرون همچنین اعلام داشت که بر مشکلات اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و امنیتی فرانسه واقف است و وعده داد بسرعت کارها را برای ساماندهی امور آغاز کند.

امانوئل ماکرون ۳۹ ساله یکشنبه گذشته توانست در دور دوم انتخابات ریاست جهموری این کشور، با کسب بیش از ۶۶ درصد آرا، رقیب خود مارین لوپن از حزب راست افراطی فرانسه را شکست دهد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تجمع در پاریس برای درخواست آزادی یک شهروند فرانسوی که در ایران زندانی است

شش زن مهاجر با ارسال پیام برای خبرنگاران از داخل یک کامیون یخچال‌دار نجات یافتند

مخالفت سازمان ملل با تصمیم فرانسه در منع حجاب برای ورزشکارانش در المپیک پاریس