تغییر و تحول در احزاب ماکرون و لوپن

تغییر و تحول در احزاب ماکرون و لوپن
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

امانوئل ماکرون که چهار سال پیش چهره‌ای ناآشنا بود، یک شبه راه صد ساله رفت و رئیس جمهوری فرانسه شد. چالش بزرگ پیش روی او اکنون کسب اکثریت کرسی‌های مجلس در انتخابات پارلمانی است.

حزب سیاسی او که از دیشب تغییر نام هم داده، باید در روزهای آتی ۵۷۷ نامزد نمایندگی در مجلس را به کارزار انتخاباتی اعزام کند.

ریشار فران، دبیرکل این حزب روز گذشته اعلام کرد: «در جلسه شواری مرکزی حزب، روند اولیه کاری کارزار انتخاباتی تهیه و تنظیم شد. تصمیم بر این شد که حزب «به پیش» برای رسیدن به هدف خود و کسب اکثریت کرسی‌های مجلس تحول و تکامل یابد.»

به نظر می‌رسد که مارین لوپن، رهبر حزب «جبهه ملی» هم تصمیمی مشابه‌ گرفته است. نیکولا به، دبیرکل این حزب راستگرای افراطی با اشاره به این موضوع گفت: «تحول و تغییر در سازمان ما باید با توجه به نیاز رای‌دهندگان و خواست جامعه صورت بگیرد. جبهه ملی باید متحول شود برای اینکه بهتر نتیجه بگیرد و بیش از پیش بتواند بر جمع حامیان و هواداران خود بیافزاید.»

انتخابات پارلمانی فرانسه بیست و یکم و بیست و هشتم خرداد برگزار می‌شود و بی تردید آینده سیاسی این کشور را در پنج سال پیش رو رقم خواهد زد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هجوم مزرعه‌داران خشمگین فرانسوی به سالن نمایشگاه کشاورزی پاریس پیش از بازدید امانوئل ماکرون

ارمنی‌تبار، پارتیزان و شاعری کمونیست؛اولین خارجی که در کنار مشاهیر بزرگ فرانسه آرام می‌گیرد که بود؟

ماکرون: به رسمیت شناختن کشور فلسطین دیگر برای ما یک تابو نیست