Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تظاهرات هواداران محیط زیست در صدمین روز ریاست جمهوری ترامپ

تظاهرات هواداران محیط زیست در صدمین روز ریاست جمهوری ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

همزمان با یکصدمین روز ریاست جمهوری دونالد ترامپ، هزاران تن در شهرهای مختلف آمریکا روز شنبه با شرکت در تظاهراتی خواستار اقدام فوری دولت برای مقابله با تغییرات آب و هوایی شدند.

راهپیمایی سراسری فعالان محیط زیست یک ماه پس از امضای حکم رئیس جمهور در زمینه انرژی است که در آن، بخشهای مهمی از برنامه های دولت باراک اوباما برای مقابله با گرمایش جهانی زمین را لغو و بهره برداری از ذخایر نفت و گاز در قطب شمال را مجاز می کند. دولت دونالد ترامپ با این فرمان رسما از توافقنامه پاریس (با هدف مهار گرمایش زمین) که به امضای بیش از ۱۹۰ کشور از جمله ایالات متحده آمریکا رسید، خارج شد.

شرکت کنندگان در راهپیمایی‌های روز شنبه هدف ترامپ عقب نشینی از اعمال محدودیت در استخراج معادن، حفاری‌های نفتی و انتشار گازهای گلخانه‌ای از طریق نیروگاههای وابسته به سوخت ذغال سنگ می دانند.

حامیان محیط زیست هفته گذشته نیز در اعتراض به خودداری دولتها از تحقیقات بنیادی در زمینه تغییرات اقلیمی و ایمنی واکسن‌ها در ۶۰۰ شهر جهان تجمع کردند.

پیش تر، دونالد ترامپ موضوع «تغییرات آب و هوایی» را فریبکاری خوانده و مخالفت خود را با اجماع جهانی دانشمندان در زمینه گرم شدن زمین و انتقاد آنها از انتشار کربن‌های ساخته بشر ابراز کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاخ سفید برنامه نظارتی ناسا بر گازهای گلخانه‌ای را تعطیل کرد

آرنولد شوارتزنگر: دونالد ترامپ خودش را از موافقتنامه پاریس کنار گذاشت

دونالد ترامپ در یکصدمین روز ریاست جمهوری، جایی دور از واشنگتن