Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوریه، هشت کلاه سفید در حمله هوایی در استان حما کشته شدند

سوریه، هشت کلاه سفید در حمله هوایی در استان حما کشته شدند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

هشت تن از نیروهای سازمان دفاع غیرنظامی سوریه، موسوم به کلاه سفیدها در جریان یک حمله هوایی به استان حما جان خود را از دست دادند.

سازمان دفاع غیرنظامی سوریه با انتشار این خبر در شبکه اجتماعی توییتر اعلام کرد یک دفتر این سازمان در روستای کفر زیتا روز شنبه بمباران شد. استان حما در شمال غربی سوریه، در روزهای اخیر صحنه نبردهای شدید میان مخالفان مسلح و ارتش سوریه و شبه نظامیان حامی آن بوده است.

کلاه سفیدها در مناطق تحت کنترل شورشیان در سوریه فعال هستند.

Today we lost 8 volunteer,after targeted #kfarzeta center in #Hama was destroyed completely

Rest In PeaceSyriaCivilDef</a> <a href="https://twitter.com/hashtag/TheWhiteHelmets?src=hash">#TheWhiteHelmets</a> <a href="https://t.co/zEZzFvo29x">pic.twitter.com/zEZzFvo29x</a></p>— Raed Al Saleh (RaedAlSaleh3) 29 avril 2017

همزمان، نیروهای دموکراتیک سوریه (ائتلافی از شبه نظامیان کرد و عرب تحت حمایت ایالات متحده آمریکا) روز یکشنبه اعلام کردند که پیشروی بزرگی در منطقه سد طبقه (سد فرات) در نزدیکی رقه داشته اند. این ائتلاف مدعی است که نیروهایش به چهل کیلومتری رقه، مرکز داعش در سوریه رسیده اند. نیروهای دموکراتیک سوریه با انتشار نقشه هایی از این منطقه در شبکه های اجتماعی می گویند که تنها محدوده شمالی سد فرات و تاسیسات آن در اختیار جنگجویان گروه تندروی دولت اسلامی (داعش) قرار دارد.

این پیشروی «چشمگیر» تنها یک روز پس از انتشار خبر اعزام نیروهای آمریکایی به نوار مرزی ترکیه و سوریه صورت گرفته است. روز شنبه رسانه های نزدیک به «یگانهای مدافع خلق» سوریه تصاویری از حرکت خودروهای زرهی آمریکا به سوی مرز این کشور با ترکیه را منتشر کردند. به نظر می رسد این تحرک در پی بمباران مواضع شبه نظامیان کرد نزدیک به حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) در خاک سوریه و عراق و به منظور جلوگیری از بروز درگیری جدید میان ارتش ترکیه و نیروهای کرد انجام شده است.

#Syrie les US patrouillant à la frontière avec la #Turquie arrivent à #Kamechli où l’adm. de #Damas est tjrs présente MHJournalist</a> <a href="https://t.co/8ZKy7n7S8f">pic.twitter.com/8ZKy7n7S8f</a></p>— Wassim Nasr (SimNasr) 29 avril 2017

ارتش سوریه در روزهای گذشته و بویژه در پی تشدید درگیری میان جبهه فتح شام (جبهه النصره سابق) و گروه اسلامگرای جیش الاسلام در غوطه شرقی دمشق، حملات خود علیه مواضع شبه نظامیان مخالف در نزدیکی پایتخت را تشدید کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جسد بنیان‌گذار کلاه سفیدهای سوریه در ترکیه پیدا شد

دیده‌بان حقوق بشر سوریه: ۶ شبه‌نظامی طرفدار ایران در حملات اسرائیل به سوریه کشته شدند

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق