Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پاپ در سرزمین فراعنه

پاپ در سرزمین فراعنه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

پاپ فرانچسکو، رهبر کاتولیک های جهان در سفری دو روزه، جمعه ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) برای دیدار با مقامات مصر و با هدف اشاعه گفتگوی سازنده و روابط حسنه بین مسلمانان و مسیحیان قبطی وارد قاهره، پایتخت، شد.

سفر پاپ به مصر پس از دو حمله انتحاری خونینِ بیست روز پیش به دو کلیسای مسیحیان قبطی در دو شهر طنطا و اسکندریه صورت می گیرد که ۴۵ کشته و بیش از ۱۰۰ مجروح برجای گذاشت، حملاتی که داعش مسئولیت آن را بر عهده گرفت.

پاپ فرانچسکو ۸۰ ساله پیش از سفر به مصر گفت که «پیام آور صلح» است. وی به محض ورود به قاهره هم گفت که سفرش به مصر «سفری برای اتحاد و برادری» است.

مقامات مصری هرچند برای تامین امنیت وی تمهیدات ویژه ای را به کار بسته اند اما پاپ گفت که در دیدار از این کشور از خودروی ضدگلوله استفاده نخواهد کرد.

رهبر کاتولیک های جهان در مصر علاوه بر عبدالفتاح السیسی، رئیس جمهوری با احمد الطیب، شیخ الازهر دیدار و در این مهمترین مرکز اهل تسنن مصر سخنرانی می کند. وی همچنین با تئودوروس دوم، رهبر قبطی‌های مصر و دیگر مقامات این کشور دیدار خواهد کرد.

سفر پاپ فرانچسکو پس از ۲۰ سال اولین سفر عالی ترین مقام واتیکان و کاتولیک های جهان به مصری است که ۱۰ درصد از جمعیت آن را مسیحیان قبطی تشکیل می دهند. مسیحیان قبطی مصر اغلب ارتدوکس مذهب و تنها کمتر از ۱۵۰ هزار نفر از آنان کاتولیک مذهب هستند.

نام اصلی پاپ، خورخه ماریو برگولیو است. او از سال ۱۹۹۸ میلادی بعنوان سراسقف بوئینس‌آیرس، پایتخت آرژانتین در خدمت کلیسا بود. وی در سال ۲۰۰۱ میلادی از پاپ ژان پل دوم مقام کاردینالی را دریافت کرد و در سال ۲۰۱۳ میلادی به جای بندیکت شانزدهم به عنوان پاپ انتخاب شد تا مسیحیان کاتولیک جهان را رهبری کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عبدالفتاح سیسی برای سومین‌بار سوگند ریاست‌جمهوری یاد کرد

انقلاب در واتیکان؛ پاپ فرانسیس اجازه داد برای زوج‌های همجنس مراسم مذهبی برگزار شود

«پیامبر دروغینِ» آرژانتینی در برابر پاپ قد علم کرد