آمریکا درصدد تحریم بیشتر کره شمالی است

آمریکا درصدد تحریم بیشتر کره شمالی است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آمریکا در کنار راهکارها و فشارهای دیپلماتیک در صدد اعمال تحریم های بیشتر بر کره شمالی است تا این کشور از برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌ خود صرف‌نظر کند، خواست و فشاری که پیونگ یانگ آن را به شدت رد می کند.

کره شمالی که بخاطر برنامه های موشکی و هسته ای اش تحت تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد می گوید که از مواضع و سیاست های خود عقب نشینی نمی کند.

تنش در شبه جزیره کره بدنبال رزمایش های نظامی و موشکی کره شمالی و اعزام یک ناو هواپیمابر و زیردریایی آمریکا به آب های شبه جزیرۀ کره بالا گرفته است.

واشنگتن می گوید که بدنبال شبه‌جزیرۀ کرۀ عاری از تسلیحات هسته‌ای به شیوه ای صلح‌ آمیز و همزمان و در سایه تهدیدات پیونگ یانگ آماده دفاع از هم پیمانان خود همچون ژاپن و کره جنوبی است.

پیونگ یانگ می گوید که حمله احتمالی اتمی آمریکا را با پاسخی مناسب تلافی می کند، قادر است با یک حمله ناو آمریکایی را منهدم کند و آماده است تا یک جنگ تمام عیار را با یک جنگ تمام عیار پاسخ گوید.

آمریکا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید این کشور در صدد تنگتر کردن عرصه سیاسی و ژئوپولیتیک بر کره شمالی است و می گوید که دوره صبر و تحمل استراتژیکش در برابر پیونگ یانگ به سر رسیده است.

چین تنها متحد کره شمالی با هشدار به احتمال وقوع یک جنگ در شبه جزیره کره و دعوت طرفین مناقشه به آرامش می گوید که تنش و نزاع و جنگ در شبه جزیره کره هیچ برنده ای نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدال لفظی کم‌سابقه نمایندگان کره شمالی و ایالات متحده در نشست شورای امنیت

پیونگ‌یانگ: ماهواره جاسوسی خود را در مدار قرار دادیم؛ آیا ارتش کره شمالی قوی‌تر می‌شود؟

کره شمالی هسته‌ای شدن خود را در قانون اساسی گنجاند