Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آمریکا درصدد تحریم بیشتر کره شمالی است

آمریکا درصدد تحریم بیشتر کره شمالی است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

آمریکا در کنار راهکارها و فشارهای دیپلماتیک در صدد اعمال تحریم های بیشتر بر کره شمالی است تا این کشور از برنامه‌های هسته‌ای و موشکی‌ خود صرف‌نظر کند، خواست و فشاری که پیونگ یانگ آن را به شدت رد می کند.

کره شمالی که بخاطر برنامه های موشکی و هسته ای اش تحت تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد می گوید که از مواضع و سیاست های خود عقب نشینی نمی کند.

تنش در شبه جزیره کره بدنبال رزمایش های نظامی و موشکی کره شمالی و اعزام یک ناو هواپیمابر و زیردریایی آمریکا به آب های شبه جزیرۀ کره بالا گرفته است.

واشنگتن می گوید که بدنبال شبه‌جزیرۀ کرۀ عاری از تسلیحات هسته‌ای به شیوه ای صلح‌ آمیز و همزمان و در سایه تهدیدات پیونگ یانگ آماده دفاع از هم پیمانان خود همچون ژاپن و کره جنوبی است.

پیونگ یانگ می گوید که حمله احتمالی اتمی آمریکا را با پاسخی مناسب تلافی می کند، قادر است با یک حمله ناو آمریکایی را منهدم کند و آماده است تا یک جنگ تمام عیار را با یک جنگ تمام عیار پاسخ گوید.

آمریکا با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری جدید این کشور در صدد تنگتر کردن عرصه سیاسی و ژئوپولیتیک بر کره شمالی است و می گوید که دوره صبر و تحمل استراتژیکش در برابر پیونگ یانگ به سر رسیده است.

چین تنها متحد کره شمالی با هشدار به احتمال وقوع یک جنگ در شبه جزیره کره و دعوت طرفین مناقشه به آرامش می گوید که تنش و نزاع و جنگ در شبه جزیره کره هیچ برنده ای نخواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کره شمالی از آزمایش کلاهک موشک کروز «فوق العاده بزرگ» خبر داد

کره شمالی یک موشک بالستیک میان‌برد جدید با سوخت جامد را آزمایش کرد

کره شمالی چندین موشک جدید کروز به سمت دریا شلیک کرد