بازداشت سومین شهروند آمریکا در کره شمالی

بازداشت سومین شهروند آمریکا در کره شمالی
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied
آگهی

کره شمالی روز جمعه یکی دیگر از شهروندان آمریکایی حاضر در این کشور را بازداشت کرد.

تونی کیم شهروند پنجاه ساله آمریکا و استاد رشته حسابداری، به مدت یک ماه در دانشگاه پیونگ یانگ مشغول تدریس بود و درنهایت در فرودگاه بین المللی پیونگ یانگ در زمانی که قصد خروج از این کشور را داشت، بازداشت شد.

علت بازداشت او مشخص نیست و با این اقدام، شمار آمریکایی‌های بازداشتی در کره شمالی طی دو سال اخیر به سه نفر رسید.

دولت این کشور پیش از این اوتو وارمبیر، یک دانشوی ۲۲ ساله را در ژانویه گذشته به اتهام تلاش برای دزدیدن یک بنر تبلیغاتی بازداشت و به ۱۵ سال زندان با اعمال شاقه محکوم کرد.

کیم دونگ چول، یک مبلغ کره‌ای‌-آمریکایی ۶۲ ساله نیز در ماه مارس ۲۰۱۶ میلادی به اتهام براندازی بازداشت و به ۱۰ سال کار سخت محکوم شد.

از دیگر بازداشت شدگان در این کشور، یک کشیش کانادایی به نام هیون سو لیم است که او نیز به اتهام براندازی در سال ۲۰۱۵ میلادی به حبس ابد محکوم شد.

بازداشت سومین شهروند آمریکا در کره شمالی در حالی انجام می شود که پیونگ یانگ روز یکشنبه اعلام کرد در جریان افزایش تنش‌های اخیر آماده بوده است تا ناو هواپیمابر آمریکا را در اقیانوس آرام غرق کند.

در واکنش، وانگ یی، وزیر خارجه چین در جریان سفرش به یونان ضمن دعوت از همسایه شرقی کشورش به آرامش، تاکید کرد که در هفته‌های اخیر، به اندازه کافی نمایش قدرت و رویارویی دیده است. او گفت: «ما نیاز به صدور صداهای صلح آمیز و عقلانی داریم.»

کره شمالی تا کنون پنج آزمایش هسته‌ای انجام داده است و در حال حاضر مشغول توسعه موشکهای حامل کلاهکهای هسته‌ای است؛ موشکهایی که برخی از آنها می توانند ایالات متحده آمریکا را هدف قرار دهند. این کشور همچنین در واکنش به تحریم‌های سازمان ملل، به آزمایش مجموعه‌ای از موشکهای بالستیک پرداخته است.

در حال حاضر تهدیدات هسته‌ای و موشکی کره شمالی، جدی‌ترین چالش امنیتی دونالد ترامپ محسوب می شود. آقای ترامپ اعلام کرده است برای مهار کره شمالی تمام گزینه‌ها روی میز است حتی گزینه حمله نظامی.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جدال لفظی کم‌سابقه نمایندگان کره شمالی و ایالات متحده در نشست شورای امنیت

کره شمالی از قصدش برای پرتاب ماهواره‌های بیشتر و تقویت نیروهایش در مرز خبر داد

پیونگ‌یانگ: ماهواره جاسوسی خود را در مدار قرار دادیم؛ آیا ارتش کره شمالی قوی‌تر می‌شود؟