۸۵ میلیون دلار ضرر «فاکس نیوز» به خاطر اتهام آزار جنسی بیل رایلی و راجر رایلز

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
۸۵ میلیون دلار ضرر «فاکس نیوز» به خاطر اتهام آزار جنسی بیل رایلی و راجر رایلز

مجله نیویورک تایمز روز پنجشنبه ۲۰ آوریل اعلام کرد که بیل رایلی، مجری شبکه «فاکس نیوز» که به اتهام آزار جنسی زنان از کار برکنار شده بود، ۲۵ میلیون دلار دریافت خواهد کرد که معادل یکسال دستمزد اوست.

این مبلغ بخشی از ضرر مالی ۸۵ میلیون دلاری است که شرکت مادر «فاکس قرن بیست و یکم» به خاطر رسوایی جنسی بیل رایلی و راجر رایلز، رییس سابق این شبکه می پردازد.

راجر رایلز، بنیانگذار و رییس سابق «فاکس نیوز» سال گذشته بدنبال بالا گرفتن اتهامات مربوط به آزار جنسی گسترده در طی فعالیت ۲۰ ساله و پیشنهاد جنسی به مجریان بخصوص به خانم «گرچن کارسن» ۴۰ میلیون دلار از این شبکه دریافت کرد تا از مقام خود استعفا بدهد. خانم کارلسون هم ۲۰ میلیون دلار دریافت کرد تا از دنبال کردن شکایت خود منصرف شود.

بدنبال بالا گرفتن خبر آزار جنسی آقای اورایلی ۶۷ ساله از چندین هفته پیش، ۵۰ شرکت از جمله نمایندگی «مرسدس بنز» پخش آگهی های تبلیغاتی شان را در «فاکس نیوز» قطع کرده بودند. به همین دلیل «فاکس نیوز» ناچار شده بود که بیل اورایلی را کنار بگذارد.

این درحالی است که طبق گزارش نیویورک تایمز، «فاکس نیوز»، شرکت فاکس قرن بيستم، بعنوان مالک این شبکه و بیل اورایلی قبلا به پنج زنی که از پرمخاطب ترین مجری این شبکه به خاطر آزار جنسی شکایت کرده بودند، ۱۳ میلیون دلار حق السکوت پرداخت کرده بود. نام شاکیان فاش نشده است، اما گفته می شود که این پنج زن یا خبرنگار و مجری برنامه بوده اند یا از مدعوین برنامه آقای اورایلی.

۸۵ میلیون دلار غرامت «فاکس نیوز» شامل حق السکوتی نمی شود که این شبکه به شاکیان پرداخته بود.

بیل اورایلی از سال ۱۹۹۶ در «فاکس نیوز» کار می کرد. برنامه او، «اورایلی فاکتور» سالانه بیش از یکصد میلیون دلار برای شبکه درآمد دارد و از پرتماشاگرترین برنامه های تلویزیون کابلی است.