Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کنرد آنشنه با طنزهای نیش دار، خاری در گلوی بسیاری از سیاستمداران

کنرد آنشنه با طنزهای نیش دار، خاری در گلوی بسیاری از سیاستمداران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کَنَرد آنشنه، نشریه فرانسوی است که پس از انتشار اخبار مرتبط با رسوایی فرانسوا فیون در زمینه مشاغل ساختگی خانوادگی مبارزات انتخاباتی این نامزد جناح راست را دستخوش نوسانات زیادی…

آگهی

کَنَرد آنشنه، نشریه فرانسوی است که پس از انتشار اخبار مرتبط با رسوایی فرانسوا فیون در زمینه مشاغل ساختگی خانوادگی مبارزات انتخاباتی این نامزد جناح راست را دستخوش نوسانات زیادی کرد.

این نشریه طنز با انتقادهای تند و نیش دارش رویکردی نسبتا مستقل را در پیش گرفته است، به هیچ گروه سیاسی یا اقتصادی تعلق و وابستگی ندارد و هیچگونه تبلیغاتی هم در آن دیده نمی شود.

کلود آنژل، سردبیر سابق کنرد آنشنه در این ارتباط گفت: «اگر قرار بود گزارش های مرتبط با فرانسوا فیون را روی اینترنت قرار می دادیم آیا روزنامه چاپ شده روز چهارشنبه خالی نمی ماند؟ این در واقع تلاشی بود برای نشان دادن ادامه چاپ و انتشار سنتی نشریه و تامین هزینه هایش از طریق فروش. این نشریه می تواند مستقل باشد تا وقتی که روزنامه نگارانی وجود دارند که می توانند در آن مستقل کار کنند. موضع ما تقابل با قدرت است با این هدف که از حماقت ها و مزخرفات سیاستمداران و نهادهای سیاسی بکاهیم.»

این هفته نامه در سال ۱۹۱۵ و در جریان جنگ جهانی اول تاسیس شد. به هر دو جناح چپ و راست می تازد و اساس آن روزنامه نگاری مبتنی بر تحقیق است و طراحی، کاریکاتور و شمه ای از طنز را هم چاشنی گزارش هایش می کند.

پانچو، طراح فرانسوی اوراگوئه ای تبار کنرد آنشنه در این ارتباط گفت: «برای من کار کردن در کنرد آنشنه موضوع مهمی است چرا که نشریه ای است استثنایی در فرانسه و همینطور در سراسر جهان. نشریه ای مستقل است. نکته جالب توجه حضور این همه طراح و کاریکاتوریست در آن است که امکان تاختن به سوءاستفاده از قدرت در دموکراسی هایی را می دهد که به ظلم و ستم مبادرت می کنند.»

شعار تحریریه این نشریه عبارت است از «آزادی مطبوعات به هیچ دردی نمی خورد اگر از آن استفاده نشود.» ضامن استقلال آن هم مبارزه بی وقفه با میلیون ها یورویی است که در جریان فساد مالی چهره ها و گروه های مختلف جابجا می شود.

اریک امپتاز، سردبیر کنرد آنشنه در این ارتباط می گوید: «آیا این نشریه ای متفاوت از دیگر نشریه هاست؟ بله تا آنجا که تحقیقاتی جدی انجام می دهیم. درباره موضوعات تحقیق می کنیم. داده های موجود را بیش از سه بار بررسی و کنترل می کنیم. البته یافته ها را به شیوه حقوقی یا دادخواهانه و یا خیلی جدی گزارش نمی کنیم. بلکه به سبک اردکی که سرو صدا راه می اندازد ما هم واقعیت ها را به سخره می گیریم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد

دزدی از جواهرفروشی «ستاره‌نشان» در پاریس؛ سارقان مسلح از چنگ پلیس گریختند

شورش‌ در کالدونیای جدید؛ جمهوری آذربایجان، روسیه و چین از جان این قلمرو فرانسه چه می‌خواهند؟