لیگ قهرمانان: بارسا بدنبال معجزه ای دیگر

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لیگ قهرمانان: بارسا بدنبال معجزه ای دیگر

در جریان دیدارهای دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان، بارسلون چهارشنبه شب در نیوکمپ به مصاف یوونتوس می رود.

آبی اناری ها که دیدار رفت را سه به صفر در تورین واگذار کردند برای صعود به نیمه نهایی به یک برد پرگل خانگی و یک «کام بک» دیگر، نظیر آنچه در مرحله یک هشتم مقابل پاری سن ژرمن رقم خورد، نیاز دارند.

لوئیس انریکه سرمربی بارسلون در خصوص استراتژی تیم اش گفت: «با توجه به نتیجه بازی رفت و اینکه در مرحله حذفی قرار داریم در مسابقه چهارشنبه شب چیزی برای از دست دادن نخواهیم داشت. این سبب می شود فشار از روی ما برداشته شود. اما در مقابل، تیم حریف تحت فشار خواهد بود. آنها باید در طول بازی تصمیم های مهمی اتخاذ کنند و تعیین کنند که تمرکزشان بیشتر بر دفاع باشد یا حمله. این درحالیست که تنها یک انتخاب پیش روی ماست و آن حمله، حمله و حمله است.»

اما یوونتوس در حالی باید از پیروزی و ۳ گل خود در دیدار رفت حفاظت کند که آخرین بار سال ۲۰۰۲ در مرحله یک چهارم نهایی چمپیونز لیگ موفق شده بود در نیو کمپ ۲ بر ۱ بارسلون را از پیش رو بردارد.

بیاکونری ها پیشترهر چهار مسابقه خارج از خانه از جمله دیدار رفت مقابل اف سی پورتو در مرحله یک هشتم نهایی را با پیروزی پشت سر گذاشته اند. جیانلوئیجی بوفون سنگربان، و پائولو دیبالا ستاره نوظهور یوونتوس به همراه گونزالو هیگواین مهاجم سرشناس این تیم نقش تعیین کننده ای در چهاردهمین صعود بانوی پیر به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان خواهند داشت.

در دیگر دیدار این مرحله که چهارشنبه شب برگزار می شود، موناکو میزبان بوروسیا دورتموند است. دیدار رفت دو تیم در آلمان ۳ بر ۲ به نفع تیم فرانسوی تمام شده بود.