Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

قطعنامۀ شورای امنیت علیه سوریه بار دیگر وتو شد

قطعنامۀ شورای امنیت علیه سوریه بار دیگر وتو شد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

روسیه بار دیگر پیش نویس یک قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل علیه سوریه را وتو کرد.

آگهی

روسیه بار دیگر پیش نویس یک قطعنامۀ شورای امنیت سازمان ملل علیه سوریه را وتو کرد. در نشستی که روز چهارشنبه در این باره برگزار شد، چین نیز به این قطعنامه رای ممتنع داد و بولیوی نیز با آن مخالفت کرد.

در این قطعنامه، شورای امنیت سازمان ملل خواستار انجام تحقیقات بین المللی در مورد حملات شیمیایی در خان شیخون شده بود که گفته می شود توسط نیروهای دولتی صورت گرفته است.

سه کشور فرانسه، آمریکا و بریتانیا پیشنهاد دهندگان طرح این قطعنامه بودند. ولادیمیر سافرونکوف، سفیر روسیه در سازمان ملل پس از این رای گیری گفت: « پیش نویس ارائه شده از سوی این سه کشور برای قطعنامه حتی قبل از هرگونه تحقیقات هدفمند و مستقل، یک محکوم معرفی می کند. این بر خلاف استانداردهای عادلانه است.»

وتوی این قطعنامه توسط روسیه در حالیست که طبق گفتۀ وزارت خارجۀ آمریکا، حملات صورت گرفته در خان شیخون از جمله موضوعات مورد بحث در دیدار رکس تیلرسون و سرگئی لاوروف، وزرای خارجۀ آمریکا و روسیه در مسکو است.

فرانسوآ دولاتر، نمایندۀ فرانسه در شورای امنیت که از پیشنهاد دهندگان این قطعنامه است، با انتقاد از وتوی روسیه می گوید : « فرانسه کاملا از نتیجۀ این رای گیری احساس ناتوانی می کند. علیرغم اینکه برای این قطعنامه با دقت و سوءنیت بحث کرده بودیم یکبار دیگر برای حل این بحران شکست خوردیم. این نتیجه، یکبار دیگر نشان داد ما در مسئولیتی که برای احترام به ارزش های انسانی داریم ناتوان هستیم.»

دمشق بمباران شیمیایی را رد کرده و روسیه نیز در حمایت از سوریه می گوید جنگنده های سوری انبار متعلق به گروههای مسلح ضد دولتی را در این منطقه هدف قرار داده اند که حاوی گازهای شیمیایی بوده و شورشیان از آن برای استفاده از بمب های دست ساز استفاده می کنند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یک سازمان غیردولتی: هشت نفر در حملات روسیه به منطقه تحت کنترل شورشیان در سوریه کشته شدند

آیا جنگ مانع ترانزیت نفت روسیه از اوکراین به اروپا شده است؟

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود