گسترش اعتراض ها به برخورد با مسافر هواپیمایی یونایتد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گسترش اعتراض ها به برخورد با مسافر هواپیمایی یونایتد

اعتراض به برخورد نیروهای امنیتی با یک پزشک چینی در هواپیمای متعلق به «خطوط هوایی یونایتد» از شبکه های اجتماعی فراتر رفته و به تجمع در برابر پایانه این شرکت در فرودگاه بین المللی شیکاگو انجامید.

گروهی از آمریکایی های آسیایی تبار روز سه شنبه به شیوه مداخله نیروهای امنیتی در پرواز ۳۴۱۱ یونایتد اعتراض کردند. روز یکشنبه از مسافران خواسته شده بود تا به دلیل تکمیل ظرفیت، شماری از آنان هواپیما را داوطلبانه ترک کنند. نیروهای امنیتی با برخورد فیزیکی تلاش کردند تا مسافری که حاضر به ترک هواپیما نشده بود را بیرون برانند.

ایجاز محمود، همکار و دوست این مسافر با ابراز شگفتی از این حادثه می گوید: «طبیعی است که اگر صندلی برای شما نباشد، شما را همراهی می کنند ولی این کار نیروهای امنیتی نیست. پس باید مجادله ای بزرگ در کار بوده که کار به جایی برسد تا نیروهای امنیتی او را بیرون ببرند.»

جیمی کیمل، تهیه کننده و مجری تلویزیونی مشهور آمریکا نیز در برنامه شبانه اش در تلویزیون ای بی سی با ساخت یک آگهی جعلی و کمدی برای شرکت هواپیمایی یونایتد به این حادثه واکنش نشان داد. این ویدئو در یوتیوب بیش از ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار بار تماشا شده است.