اخراج اجباری مسافر هواپیما برای یونایتد ایرلاینز گران تمام می شود

Access to the comments نظرها
نگارش از Masoud Imani Kalesar
اخراج اجباری مسافر هواپیما برای یونایتد ایرلاینز گران تمام می شود

توسل به زور برای پیاده کردن یک مسافر بلیط بدست توسط کارکنان هواپیمایی «یونایتد ایرلاینز» و انتشار ویدئوی آن واکنش و انتقاد کاربران در شبکه های اجتماعی و بعضا انتقاد تند و تیز و آمیخته به طنز شبکه تلویزیونی همچون «ای بی سی» را در پی داشته است.

حادثه روز دوشنبه در پرواز شمارۀ ۳۴۱۱ یونایتد ایرلاینز در فرودگاه شیکاگو روی می دهد. چهار صندلی برای پرواز خدمه شرکت لازم و ضروری است تا پرواز بعدی این شرکت لغو نشود. از چهار مسافر خواسته می شود تا هواپیما را اختیاری و در ازای دریافت ۸۰۰ دلار ترک کنند.

یکی از قرعه ها بنام یک مرد آسیایی تبار افتاده است. او حاضر نیست هواپیما را ترک کند. کارکن انیونایتد ایرلاینز به زور متوسل می شوند، صورت مرد که می گوید پزشک است و باید سرکار حاضر شود در حالی که بر کف هواپیما کشیده می شود به دستۀ صندلی برخورد می کند و خون از لبانش جاری می شود.

یک کارشناس می گوید هر چند «این مورد اخیر با درایت مدیریت نشد» اما شرکت های هواپیمایی معمولا با این استدلال که برخی از مسافران در نهایت در پای پرواز حاضر نمی شوند بیشتر از ظرفیت هواپیما بلیط می فروشند.

ویدئوی این حادثه میلیون ها بار در دنیای اینترنت توسط کاربران تماشا شده است و هزاران نفر واکنش نشان داده و کامنت نوشته اند.

بدنبال این حادثه رئیس شرکت یونایتد ایرلاینز ضمن عذرخواهی گفت که شرکتش «جبران مافات خواهد کرد». اما عذرخواهی وی مانع از افت چهار درصدی ارزش سهام «یوناتید کانتینتال هولدینگز»، شرکت مادر یونایتد امریکن در صبح روز سه شنبه نشد.