Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

آخرین گزارش سازمان عفو بین الملل درباره شمار اعدامهای انجام شده در جهان

آخرین گزارش سازمان عفو بین الملل درباره شمار اعدامهای انجام شده در جهان
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده مقامهای چینی تلاش می کنند تا شمار اعدامهای انجام شده در این کشور را از دید نهادهای بین المللی پنهان نگه…

آگهی

سازمان عفو بین الملل در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده مقامهای چینی تلاش می کنند تا شمار اعدامهای انجام شده در این کشور را از دید نهادهای بین المللی پنهان نگه دارند. بر اساس این گزارش کشورهای چین، ایران، عربستان سعودی، عراق و پاکستان بیشترین شمار اعدام را دارند.

پیش تر این سازمان گفته بود شمار اعدامهای انجام شده در کشور چین در سال ۲۰۱۵ به ۱۶۳۰ مورد می رسد. این آمار بیشترین شمار مجازات مرگ را از سال ۱۹۸۹ نشان می داد.

ویلیام نی، محقق مسائل چین در سازمان عفو بین الملل می گوید: «آنچه که ما از دولت چین می خواهیم ساده است. باید شفاف باشند و همه داده های مربوط به مجازات مرگ را منتشر کنند. این چیزی است که سازمان ملل از ۴۰ سال پیش و خوشان در سالهای گذشته خواستار آن بودند. آنها گفته بودند شفاف کار می کنند، به پنهان کاری پایان می دهند و سندهای خود را منتشر می کنند.»

همچنین بر اساس این گزارش برای نخستین بار در یک دهه گذشته، آمریکا از شمار اعدامهای خود کاسته و در رده هفتم پس از کشور مصر قرار دارد. از سوی دیگر شمار اعدامها در جهان ۳۷ درصد نسبت به سال ۲۰۱۵ کاهش داشته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

راه اندازی سایت عفو بین‌الملل به زبان فارسی همزمان با روز جهانی حقوق بشر

عفو بین الملل؛ سال ۲۰۱۶ اجرای اعدام کاهش و صدور حکم آن افزایش یافت

وکلای توماج صالحی از نقض حکم اعدام او در دیوان عالی کشور خبر دادند