Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش روسیه و بریتانیا به حمله موشکی ایالات متحده به سوریه

واکنش روسیه و بریتانیا به حمله موشکی ایالات متحده به سوریه
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دولت روسیه اعلام کرد حمله ایالات متحده به یک پایگاه هوایی سوریه، قوانین بین المللی را پایمال کرده و به رابطه این کشور با ایالات متحده به صورت جدی آسیب زده است.

آگهی

دولت روسیه اعلام کرد حمله ایالات متحده به یک پایگاه هوایی سوریه، قوانین بین المللی را پایمال کرده و به رابطه این کشور با ایالات متحده به صورت جدی آسیب زده است. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه این حمله را «تجاوز به یک دولت خودمختار» براساس یک «زمینه چینی قبلی» خواند.

ماریا زاخاروا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه در این باره گفت: «روشن است که این حمله از پیش به خوبی زمینه چینی شده بود. برای هر کارشناسی روشن است که واشنگتن پیش از رویدادهای اِدلب (حمله شیمیایی) تصمیم به این کار گرفته بوده و این امر زمینه ای است برای قدرت نمایی آنها.»

از سوی دیگر مایکل فالون، وزیر دفاع بریتانیا در واکنشی اعلام کرد که این حمله نظامی اقدامی بازدارنده بوده و به زعم بریتانیا منظور از آن شروع یک کارزار نظامی تازه نیست.

آقای فالون گفت: «حمله ای بود بسیار محدود و دقیق؛ عملیاتی مستقیم بود برای حمله به هواپیماها و تجهیزاتی که به باورِ ایالات متحده در حمله شیمیاییِ اخیر دست داشته اند، تا بتوان رژیم سوریه را از حملات بعدی باز داشت و به این ترتیب احتمالا جان افراد بیشتری را نجات داد.»

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز ضمن محکوم کردن این حمله گفت: «معتقدیم اینگونه اقدامات به تقویت تروریست های رو به زوال و پیچیدگی اوضاع در سوریه و منطقه خواهد افزود.»

پنتاگون همچنین اعلام کرد: هدف این حمله آشیانه هواپیماها، مراکز سوخت، ذخایر لجستیک، زاغه های مهمات، سامانه دفاع هوایی و رادارها بوده است. این سازمان پیشتر تأیید کرده بود که پیش از حمله، به نیروهای روس مستقر در این منطقه هشدار داده شده بود. ارتش سوریه اعلام کرده است که ۶ تن از نیروهایش در این حمله کشته شده اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش دولت های فرانسه و ایتالیا نسبت به حمله موشکی آمریکا

حمایت قاطع ترکیه از حمله موشکی آمریکا به سوریه

حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه