حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه

حمله موشکی ناوهای آمریکایی به پایگاه هوایی الشعیرات در سوریه
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزارت دفاع آمریکا می گوید حمله شیمیایی به شهر خان شیخون در استان ادلب که ۸۶ کشته برجای گذاشت، از پایگاه الشعیرات انجام شده بود و همین موضوع دلیل حمله موشکی آمریکا به این پایگاه بوده است.

بامداد روز جمعه، ناوهای ایالات متحده با شلیک ۵۹ موشک کروز«تاماهاوک»، پایگاه هوایی الشعیرات واقع در استان حُمص سوریه را هدف حمله قرار دادند.

آگهی

این حمله که به دستور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا و از ناوهای «یو اس اس راس» و «یو اس اس پورتر» صورت گرفت، باند و مخازن سوخت هواپیماها و مناطق لجستیک، سامانه دفاع هوایی، رادارها و تعدادی از جنگنده های مستقر در آشیانه ها را هدف قرار داد و به گفته منابع سوری باعث کشته شدن ۶ نفر از نیروهای ارتش سوریه شد.

فرماندهی ارتش سوریه در بیانیه ای تلویزیونی حمله روز جمعه از سوی آمریکا را «تجاوز آشکار» توصیف کرد و گفت که این حرکت آمریکا را «شریک» داعش، جبهه نصرت و دیگر سازمانهای تروریستی کرد.

یک مقام آگاه در وزارت دفاع آمریکا ادعا کرد که نیروهای روسیه از پیش در جریان این حمله قرار گرفته بوده اند.

پنتاگون در بیانیه ای اعلام کرد که بر اساس نشانه های اولیه می توان گفت که این حمله با ایجاد خسارات جدی یا نابودی کامل جنگنده ها، زیرساختهای پشتیبانی و تجهیزات پایگاه الشعیرات، توانایی دولت سوریه در حمل و استفاده از سلاح شیمیایی را پایین آورد.

وزارت دفاع آمریکا می گوید حمله شیمیایی به شهر خان شیخون در استان ادلب که ۸۶ کشته برجای گذاشت از پایگاه الشعیرات انجام شده بود و همین موضوع دلیل حمله موشکی آمریکا به این پایگاه بوده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنج دلیل اصلی استفاده از موشکهای تاماهاوک

ترامپ خواستار پایان دادن به کشتار در سوریه شد

سخنان دونالد ترامپ درباره حمله موشکی به پایگاه هوایی سوریه