Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنش دولت های فرانسه و ایتالیا نسبت به حمله موشکی آمریکا

واکنش دولت های فرانسه و ایتالیا نسبت به حمله موشکی آمریکا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرانسه با حمایت از حمله موشکی ایالات متحده به پایگاه ارتش سوریه، دولت بشار اسد را عامل اصلی آن دانست و با تاکید بر از سرگیری مذاکرات سیاسی آن را تنها راه حل بحران سوریه…

آگهی

فرانسه با حمایت از حمله موشکی ایالات متحده به پایگاه ارتش سوریه، دولت بشار اسد را عامل اصلی آن دانست و با تاکید بر از سرگیری مذاکرات سیاسی آن را تنها راه حل بحران سوریه برشمرد.

فرانسوآ اولاند، رئیس جمهوری فرانسه گفت: «این عملیات پاسخی بود به حمله شیمیایی که به نظر من باید در سطح بین المللی در سازمان ملل متحد دنبال شود تا بتوانیم تحریم ها علیه بشار اسد را به سمتی ببریم که رژیم، استفاده از سلاح شیمیایی علیه مردم خود را متوقف کند.»

آقای اولاند پس از ملاقات با آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان و صدور بیانیه مشترک گفت که دولت کشورش پیش از حمله موشکی در جریان قرار گرفته بود.

دولت ایتالیا نیز در واکنش خود نسبت به حمله موشکی آمریکا به پایگاه الشعیرات، بر لزوم ادامه مذاکرات سیاسی تاکید کرد و نقش روسیه را در این میان مهم دانست.

پائولو جنتیلونی، نخست وزیر ایتالیا در اینباره گفت: «اقدام نظامی شب گذشته نباید مانع مذاکرات سیاسی شود بلکه باید آنرا برای رسیدن به راه حلی بلندمدت (برای بحران سوریه) سرعت بخشد. زیرا این تنها پادزهر ما در مقابل تروریسم است.»

پیش از این وزیر دفاع بریتانیا در واکنش به این حمله موشکی اعلام کرده بود که این حمله نظامی اقدامی بازدارنده بوده و به زعم بریتانیا منظور از آن شروع یک کارزار نظامی تازه نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موتورسیکلتی که رئیس جمهوری پیشین فرانسه با آن پنهانی به دیدار معشوقه‌اش می‌رفت، به حراج گذاشته شد

شورش، غارت و نابسامانی در کالدونیای جدید ماکرون را به این قلمرو فرانسه کشاند

کمبود نیرو در ارتش اوکراین؛ زندانیان به جبهه فرستاده می‌شوند