Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سوریه می گوید تحقیقات درباره حمله شیمیایی خان شیخون باید بیطرفانه باشد

سوریه می گوید تحقیقات درباره حمله شیمیایی خان شیخون باید بیطرفانه باشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

وزیر خارجه سوریه در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه ضمن رد اتهامات مطرح شده در مورد استفاده ارتش این کشور از سلاح شیمیایی، خواستار تحقیقات بیطرفانه و «غیر سیاسی» درباره حمله مشکوک شیمیایی به شهر خان شیخو

آگهی

وزیر خارجه سوریه در کنفرانس مطبوعاتی روز پنجشنبه ضمن رد اتهامات مطرح شده در مورد استفاده ارتش این کشور از سلاح شیمیایی، خواستار تحقیقات بیطرفانه و «غیر سیاسی» درباره حمله مشکوک شیمیایی به شهر خان شیخون در استان ادلب شد.

ولید المعلم با اشاره به اینکه تجربیات سوریه در زمینه اینگونه تحقیقات در گذشته امید بخش نبوده است گفت: «در مورد کمیته تحقیقات سوالاتی مطرح است. ما باید مطمئن شویم که این کمیته سیاسی نیست و بی طرف است. خط قرمزی برای این کمیته از سوی ما جود دارد و آن شروع کردن تحقیقات از دمشق است و نه ترکیه.»

جان اگلند، مشاور ارشد فرستاده سازمان ملل متحد در سوریه در امور بشردوستانه نیز روز پنجشنبه در کنفرانس مطبوعاتی خود در ژنو گفت: «من امیدوارم که این نقطه عطفی برای ما باشد و چشم رهبران جهان را به روی درد و رنج غیرنظامیان باز کند، بر روی آنچه ما هر روز شاهد هستیم. من امیدوارم تولد دوباره ای برای دیپلماسی، انسان و سیاست باشد.»

وی همچنین از کشورهای درگیر در جنگ سوریه نظیر ایران، ترکیه و روسیه خواست تا برای برقراری آتش بس موقت تلاش کنند. اقای اگلند گفت: «ما نیاز به چراغ سبز دولت و همچنین گروه های مخالف برای رفتن به این مناطق داریم. ما می خواهیم که در مناطقی که درگیری شدید در آنها جریان دارد، آتش بس ۷۲ ساعته اعلام شود.»

دو روز پس از حمله شیمیایی به شهر خان شیخون، تعداد کشته شدگان این حادثه فاجعه بار به بیش از ۷۰ نفر رسیده که شامل دستکم ۳۰ کودک می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رنج قربانیان حمله شیمیایی سوریه: ۲۲ قربانی از یک خانواده

سوریه: چهار سال کاربست سلاحهای شیمیایی و مصونیت از مجازات

آستین: سرعت پیشروی روسیه در خارکیف با رفع محدودیت‌های تسلیحاتی غرب کند شد