Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

واکنش شهروندان لندن به آغاز روند اجرایی برگزیت

واکنش شهروندان لندن به آغاز روند اجرایی برگزیت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انگلستان با ۵۳ و ۴ دهم درصد رای موافق در همه پرسی ۹ ماه پیش، سهم به سزایی در تصمیم به ترک عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا داشت.

آگهی

انگلستان با ۵۳ و ۴ دهم درصد رای موافق در همه پرسی ۹ ماه پیش، سهم به سزایی در تصمیم به ترک عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا داشت. همه پرسی که با نتیجه ۵۱ و ۹ دهم درصد آرا دولت بریتانیا را به خروج از این اتحادیه اروپا مجبور کرد. با این حال در آغاز روند این جدایی، همچنان در لندن، پایتخت بریتانیا و مرکز انگلستان صداهایی متفاوت شنیده می شود.

جولیا از ساکنان این شهر می گوید: «من در مرکز لندن کار می کنم و به نظرم بسیاری از مردم از کشورهای متفاوت و فرهنگ های متفاوت در اینجا هستند و همین گونه باید باقی بماند. بنابراین امروز روزی تلخ برای من است.»

کریستوفر نیز بر این باور است که «بیشتر مسن تر به ترک اتحادیه رای دادند و حالا جوانان باید با این تصمیم برای آینده زندگی کنند. به نظرم این اقدامی فاجعه بار است.»

در همین حال در پایتخت بریتانیا که از آن به عنوان قطب اقتصادی اتحادیه اروپا یاد می شد عده ای به آینده اجرای نتیجه همه پرسی ۲۳ ژوئن ۲۰۱۶ امیدوارند.

نیکولا می گوید: «این اقدام احتمالا تاثیری بر زندگی من ندارد. من همچنان به فعالیت روزانه ام ادامه می دهم و کار می کنم. همچنان تعطیلاتم را خواهم داشت و منتظر می مانیم تا ببینیم چه پیش می آید.»

نایجل که مدیر یک بنگاه تجاری است می گوید: «بدیهی است که سال های سختی در مذاکرات پیش رو است ولی من فکر می کنم که بریتانیا و به ویژه لندن به دلیل منطقه زمانی اش، منابع، سرمایه فکری و زیرساخت هایی که داریم بزرگترین مرکز مالی خواهد بود.»

شمار مشارکت کنندگان در همه پرسی بر سر ترک عضویت اتحادیه اروپا ۷۲ و ۲ دهم درصد بود و کمترین رای موافق در اسکاتلند با ۳۸ درصد به صندوق ریخته شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا روند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کرد

موضوع اقامت با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دغدغه شهروندان است

تدابیر جدید کنترلی و پیشگیرانه بانک انگلستان برای مقابله با برکسیت