موضوع اقامت با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دغدغه شهروندان است

موضوع اقامت با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا دغدغه شهروندان است
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

با آغاز رسمی روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مسئله جابجایی آزاد و اقامت شهروندان کشورهای اعضای این اتحادیه در بریتانیا و یا بالعکس، یکی از دغدغه ها و سوال های اساسی…

آگهی

با آغاز رسمی روند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا مسئله جابجایی آزاد و اقامت شهروندان کشورهای اعضای این اتحادیه در بریتانیا و یا بالعکس، یکی از دغدغه ها و سوال های اساسی است.

ملانی گودفلو، روزنامه نگاری بریتانیایی است که با همسر فرانسوی اش در چندین کشور عضو اتحادیه اروپا زندگی کرده و اکنون ساکن لندن است.

او که مادر دو فرزند است می گوید:«با اضطرار بریتانیا را ترک نمی کنم. شانزده میلیون نفر از ما به ماندن در اتحادیه اروپا رای دادیم و باید بمانیم و صدایمان را به گوش دولت برسانیم. صرف این که دولت بگوید ما اروپایی نیستیم ما را غیراروپایی نمی کند. حدود ۴۸ درصد ما خواهان ماندن در اتحادیه اروپا بودیم و مطمئنم اگر بار دیگر رای گیری شود بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه رای نمی دهند.»

لوسی بکوارت هنرمندی بریتانیایی نیز همسری فرانسوی دارد که می گوید:«ساز و کار برکسیت هنوز اعمال نشده است و نمی دانیم که چه خواهد شد. دانستن این که حق و حقوق من در مقایسه با یک شهروند فرانسه چیست مهم است و دانستن جواب این سوال احساس امنیت بیشتری می دهد و این که بریتانیایی هستم اما اگر به فرانسه نقل مکان کنم آیا حقوقی برابر با یک شهروند فرانسه خواهم داشت؟»

سفارت فرانسه در بریتانیا می گوید ۳۰۰ هزار شهروند این کشور در بریتانیا ساکن هستند و بدنبال همه پرسی برکسیت تقاضا در این سفارتخانه برای اخذ شهروندی فرانسه ۴۰ درصد افزایش داشته است.

حدود ۵۲ درصد بریتانیایی ها در همه پرسی موسوم به برکسیت در ماه ژوئن سال ۲۰۱۶ میلادی به خروج از اتحادیه اروپا و ۴۸ درصد به ماندن در این اتحادیه رای دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ترزا می نامه اجرای برکسیت را امضا کرد

تدابیر جدید کنترلی و پیشگیرانه بانک انگلستان برای مقابله با برکسیت

تظاهرات مخالفان برکسیت در لندن