Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ادامه نبرد نیروهای دولتی سوریه با مخالفان مسلح همزمان با مذاکرات صلح در ژنو و آستانه

ادامه نبرد نیروهای دولتی سوریه با مخالفان مسلح همزمان با مذاکرات صلح در ژنو و آستانه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نبرد نیروهای دولتی سوریه با مخالفان مسلح در محله هایی از دمشق ادامه دارد.

آگهی

نبرد نیروهای دولتی سوریه با مخالفان مسلح در محله هایی از دمشق ادامه دارد. هدف آنها پس گیری محله هایی چون جوبر و قابون است که طی چند روز گذشته از دست رفته بود. مخالفان مسلح در پیوند با شبه نظامیان وابسته به القاعده از سال ها پیش در تلاش هستند تا به قلب پایتخت رخنه کنند.

تصاویری که از رسانه های دولتی سوریه پخش شده، ستون های دود را پس از حمله هوایی به قابون نشان می دهد. تصاویر دیگری هم جشن و شادی سربازان ارتش سوریه را پس از در اختیار گرفتن کنترل مواضع مخالفان در شمال جوبر نشان می دهد.

در همین حال تصاویر ویدئویی دیگری نبرد مخالفان مسلح با ارتش سوریه در شهر حما واقع در غرب سوریه را نشان می دهد، پس از آنکه جنگنده های روسیه از هوا مواضع آنها را هدف قرار دادند. گروه های شورشی به رهبری مخالفان مسلح روز پنجشنبه کنترل دست کم یازده روستا و شهرک را در این منطقه اختیار گرفتند.

در حالی که دور پنجم مذاکرات صلح در ژنو با حضور نمایندگان دولت سوریه و مخالفان با نظارت سازمان ملل برگزار می شود، رشته مذاکرات دیگری با حضور روسیه، ایران و ترکیه در آستانه، پایتخت قزاقستان و با هدف تضمین آتش بس در سوریه در جریان است.

استفان دمیستورا، نماینده سازمان ملل در امور سوریه روز جمعه در جریان مذاکرات صلح در ژنو عنوان کرد که تمامی جنبه های مرتبط با بحران سوریه در مذاکرات ژنو مورد بحث قرار می گیرد اما نباید انتظار معجزه داشت. او گفت: «انتظار و پیشنهاد جدی ما به تضمین کنندگان آتش بس در جریان مذاکرات آستانه این است که کنترل اوضاع در سوریه را در اختیار گیرند. امیدوارم در اسرع وقت در آستانه نشستی ترتیب دهیم با هدف کنترل اوضاع که نگرانی حاضر ماست.»

در همین حال بشار جعفری سفیر سوریه در سازمان ملل متحد (و نماینده این کشور در مذاکرات صلح) روز جمعه با محکوم کردن حملات مخالفان مسلح تاکید کرد که موضوع «مبارزه با تروریسم» باید اولویت مذاکرات صلح باشد.

در مقابل مخالفان مسلح می گویند دولت سوریه با برجسته کردن «اولویت مبارزه با تروریسم» سعی دارد موضوع انتقال دموکراتیک قدرت و کناره گیری بشار اسد از قدرت را به حاشیه براند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی محرمانه: ایران بر ذخیره اورانیوم غنی‌شده خود افزوده است

کامیون‌های حامل کمک‌های انسانی به غیرنظامیان فلسطینی از گذرگاه کرم‌شالوم وارد غزه می‌شوند

درخواست آمریکا برای بازگشایی گذرگاه رفح؛ اسرائیل آفریقای جنوبی را به «تحریف واقعیت» متهم کرد