واکنش وزیر دفاع ترکیه به خودداری آلمان برای فروش سلاح

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
واکنش وزیر دفاع ترکیه به خودداری آلمان برای فروش سلاح

وزیر دفاع ترکیه در واکنش به تصمیم آلمان برای توقف فروش تسلیحات به ترکیه گفت که کشورش با دشواری هایی در زمینه تامین سلاح مواجه خواهد شد اما در اندازه ای نیست که توان و قابلیت ترکیه در عملیات های نظامی را کاهش دهد.

فکری اشیک همچنین تاکید کرد که در حال حاضر تولید سلاح و سیستم های دفاعی را که آلمان از انتقال آنها به ترکیه خودداری کرده، آغاز کرده ایم.

وزیر دفاع ترکیه گفت: «ما تسلیحات آلمان را در دست تروریست ها مشاهده می کنیم اما آنان بدون توجه به این موضوع ترکیه را تحریم کرده اند. چنین رفتاری صحیح و قابل قبول نیست.»

تنش میان ترکیه و اتحادیه اروپا توافق آنها در ارتباط با جلوگیری از ورود پناهجویان غیرقانونی به قاره سبز را نیز تحت تاثیر قرارداده است. ترکیه گفته است، می خواهد این توافق را مورد بازبینی قرار دهد.

روز چهارشنبه در جریان غرق شدن یک قایق حامل ۲۲ پناهجوی سوری در آبهای نزدیک شهر کوشاداسی در ترکیه ۱۱ نفر از جمله ۵ کودک کشته شدند و در میان ۱۱ فرد نجات یافته نیز وضعیت یک نوزاد وخیم گزارش شده است.

به گزارش خبرگزاری دوغان، مقام های ترکیه دو شهروند مظنون را در ارتباط با انتقال پناهجویان به صورت غیرقانونی بازداشت کرده اند.