پرو به میزبانان رالی داکار در سال آینده اضافه شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
پرو به میزبانان رالی داکار در سال آینده اضافه شد

مسئولان برگزاری رالی داکار مسیر این مسابقه در سال ۲۰۱۸ را معرفی کردند. این مسابقه در سال آینده در سه کشور پرو، آرژانتین و بولیوی برگزار خواهد شد. این مسابقه روز ۶ ژانویه سال ۲۰۱۸ از لیما پایتخت پرو آغاز می شود و چهارده روز بعد در کوردوبای آرژانتین پایان خواهد یافت.

ایتن لاوین مدیر برگزاری این رالی می گوید: « صحراهای شن پرو و آب و هوای متغیر و تغییر ارتفاع در بولیوی کمک می کنند که رالی این بار دشوارتر و مراحل آن طولانی تر با صحراهای شنی بیشتری باشد. خصوصا در صحرای اویونی پرو شاهد رقابت پایاپای رانندگان خواهیم بود. در شمال و شمال غربی آرژانتین شاهد راههای کوهستانی و صخره ها به جذابیت این رقابتها نسبت به سالهای گذشته اضافه خواهد کرد. شرایط رانندگان در برخی از مراحل بدلیل گرمای طاقت فرسا بسیار دشوار است.»

این چهلمین دوره برگزاری مهمترین رالی سال خواهد بود. رالی که بسیار دشوار است و سالهای متعددی موتورسواران و رانندگانی جانشان را در این رالی از دست داده اند. این رالی از سال ۲۰۰۸ از قاره آفریقا به آمریکای جنوبی منتقل شده است و دلیل آن خطرات ناشی از حملات تروریستی در بخشی از مناطق آفریقا اعلام شده است.