گردهمایی انتخاباتی بنوا آمون، نامزد سوسیالیست فرانسه در پاریس

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
گردهمایی انتخاباتی بنوا آمون، نامزد سوسیالیست فرانسه در پاریس

بنوا آمون، نامزد رسمی سوسیالیست ها در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه روز یکشنبه در پاریس در میان نزدیک به ۲۵ هزار تن از طرفدارانش حضور یافت و سخنرانی کرد.

این گردهمایی در حالی برگزار می شود که از مدتها قبل اختلاف به دولت چپگرای حاکم راه یافته است.

در این گردهمایی بنوا آمون در قامت یک چپ تمام عیار ظاهر شد و به انتقاد از احزاب راستگرا پرداخت و گفت: «حزب پول در این انتخابات نامزدهای زیادی دارد. نام ها و چهره های زیادی نماینده آن هستند. پول چند حزب دارد و مانند یک اختاپوس بر این انتخابات چنبره زده است.»

او افزود: «خانواده من، هویت من، زندگی من در چپ خلاصه شده است و مبارزه من برای چپ است و افتخار من هم چپ است.»

این نامزد چپگرا با فاصله زیادی از امانوئل ماکرون، نامزد میانه رو کارزار انتخاباتی خود را دنبال می کند. ماکرون تا اینجای کار توانسته توجه بسیاری را که از جناح سوسیالیست ناامید شده اند جلب کند.

آمون در ادامه نطق انتخاباتی اش گفت: «برنامه لیبرال که به بهبود جایگاه راست های افراطی در سراسر اروپا کمک کرده چطور می توانست جلوی جبهه ملی مارین لوپن را بگیرد؟»

اشاره او به امانوئل ماکرون است که در رقابتی تنگاتنگ با مارین لوپن نامزد جناح راست افراطی قرار دارد. این دو پیشتاز مبارزات انتخاباتی برای راه یابی به کاخ الیزه هستند.

بر اساس آخرین نظرسنجی ها بنوا آمون در جایگاه چهارم قرار دارد، پس از فرانسوا فیون نامزد جمهوریخواهان که جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است.