درگیریهای شدید میان نیروهای دولتی و فتح الشام در شرق دمشق

درگیریهای شدید میان نیروهای دولتی و فتح الشام در شرق دمشق
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

مناطقی از شرق دمشق، پایتخت سوریه روز یکشنبه صحنه درگیری های شدید میان نیروهای دولتی و گروه فتح الشام بود.

آگهی

مناطقی از شرق دمشق، پایتخت سوریه روز یکشنبه صحنه درگیری های شدید میان نیروهای دولتی و گروه فتح الشام بود. به گزارش منابع خبری، نیروهای جبهه فتح الشام (جبهه النصره سابق) که شاخۀ القاعده در سوریه است، به قصد نزدیک شدن به مرکز شهر دمشق حملات غافلگیرانه ای را علیه منطقه جوبر آغاز کردند که با واکنش ارتش سوریه روبرو شده است.

به گفتۀ سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، دست کم دو حملۀ انتحاری و اتومبیل های بمبگذاری شده نیز در این منطقه رخ داده است.

به گفتۀ منابع خبری نزدیک به دولت سوریه، ارتش با استفاده از خمپاره مواضع گروه فتح الشام را در جوبر گلوله باران کرده و مانع از پیشروی آنها شده است. طبق گزارش های رسیده، پس از آنکه نیروهای دولتی موفق به عقب راندن گروه فتح الشام شده اند، اعضای این گروه حملات خود را در منطقۀ قابون در شمال شرقی دمشق علیه مواضع دولتی متمرکز کرده اند که درگیری ها در این منطقه تا پاسی از شب ادامه یافته است.

مدارس در این مناطق تا روز سه شنبه تعطیل اعلام شده و طبق اعلام سازمان دیده بان حقوق بشر سوریه، دست کم ۲۰ نفر در درگیری های این مناطق کشته شده اند.

بحران سوریه که از شش سال پیش آغاز شده تاکنون بیش از ۳۵۰ هزار نفر را به کام مرگ فرستاده و چندین میلیون نفر نیز مجبور به ترک این کشور شده اند. این درگیری ها در حالی دوباره شدت یافته که از ماه دسامبر گذشته و طبق توافق میان دولت و گروههای مسلح ضد دولتی یک آتش بس در این کشور برقرار شده اما این آتش بس بسیار شکننده بوده و از سوی طرف های درگیر به کرات شکسته شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رسانه سپاه از کشته شدن دو پاسدار در حمله اسرائیل در سوریه خبر داد

در پی حمله موشکی اسرائیل به سوریه، فعالیت فرودگاه دمشق بار دیگر متوقف شد

رای دیوان لاهه در پرونده شکایت علیه سوریه؛ معنی حکم موقت برای دولت دمشق و قربانیان شکنجه چیست؟