سارق اسلحه یک مامور نظامی در فرودگاه اورلی پاریس کشته شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
سارق اسلحه یک مامور نظامی در فرودگاه اورلی پاریس کشته شد

بنا به اعلام وزارت کشور فرانسه مردی که اسلحه یک مامور نظامی را در فرودگاه اورلی پاریس به سرقت برده بود، به ضرب گلوله کشته شده است.

به دنبال این حادثه و شنیده شدن صدای تیراندازی، خبرگزاری فرانسه به نقل از یکی از کارکنان فرودگاه اورلی از تخلیه کامل این فرودگاه و تعطیلی دو ترمینال آن خبر داده است.

بنا به اعلام وزارت کشور فرانسه نزدیک به سه هزار نفر از ساختمان فرودگاه تخلیه شده اند. این حادثه ساعت هشت و سی دقیقه صبح به وقت محلی رخ داده است. برخی شاهدان عینی از گروگانگیری توسط فرد مهاجم پیش از کشته شدن او سخن گفته اند. به گفته پلیس فرانسه فرد مهاجم مواد منفجره به همراه نداشته است.

وزارت کشور فرانسه همچنین از مجروح شدن یک مامور پلیس در حادثه ای جداگانه و بر اثر تیراندازی در شمال پاریس خبر داد. پلیس فرانسه می گوید تیراندازی به سوی ماموران پلیس در شمال پاریس با حادثه فرودگاه اورلی در ارتباط است.

برونو لورو، وزیر کشور فرانسه قرار است در محل حادثه در فرودگاه اورلی حاضر شود.

فرودگاه اورلی دومین فرودگاه بزرگ پاریس است و در جنوب این شهر واقع شده است. به دنبال این حادثه پرواز هواپیماها از فرودگاه اورلی به حالت تعلیق در آمده است و برخی هواپیماها به سمت فرودگاه شارل دوگل هدایت شده اند.