Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

مهاجران هلند از تبلیغات انتخاباتی مهاجرستیزانه می گویند

مهاجران هلند از تبلیغات انتخاباتی مهاجرستیزانه می گویند
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارزشها و هویت هلندی از موضوعات داغ مطرح شده در این دوره از انتخابات پارلمانی این کشور بوده اند.

آگهی

ارزشها و هویت هلندی از موضوعات داغ مطرح شده در این دوره از انتخابات پارلمانی این کشور بوده اند.

«اسخیلدرزویک» محله ای تجاری و مهم در شهر لاهه است که نمونه ای از تنوع فرهنگی در هلند محسوب می شود. در مجموع، ۸۵ درصد از ساکنان این محله را مهاجران نسل اول و دوم تشکیل می دهند. آنها در زمان رونق اقتصادی برای کار از ترکیه، مراکش، اندونزی و جمهوری سورینام به این کشور آمده اند.

ساکنان و کسبه این محله درباره اظهار نظرهای ضد مهاجرتی و اسلام ستیزانه خیرت ویلدرز، نامزد راست افراطی در انتخابات آتی با خبرنگار یورونیوز گفتگو کرده اند.

جوان صاحب یک فروشگاه می گوید: «به نظر من نیاز اصلی وجود یک حزب یکپارچه است. بجای آنکه مردم را تقسیم کنند و بگویند اینها مسلمانند یا هلندی اند یا اینکه سورینامی هستند. زرد و سیاه و قهوه ای هستند. آنچه در آخر مهم است این است که همه ما هلندی هستیم و در این کشور زندگی میکنیم. می توانیم با هم بجنگیم ولی در آخر باید با هم کار کنیم. اگر حزبی باشد که این حرفها را نزند، آنموقع میتوان به آینده ای خوب برای هلند امید بست.»

یک جوان هلندی ترک تبار که در مغازه لباس فروشی کار می کند نیز گفت: «تصور کنید که ویلدرز برنده شود و بخواهد همه قرآن ها را جمع کند و همه مسجدها را تعطیل کند. چطور می خواهد اینکار را انجام دهد. من شهروند هلند هستم و مذهبی هستم. آیا قصد دارد اگر کار بدی انجام دادم مرا از کشور اخراج کند؟ چرا؟ من پاسپورت هلندی دارم. هیچوقت نمی توانید مرا از هلند بیرون بیندازید. چیزی که او می خواهد عملی نیست. او تنها حرف می زند و توییت می کند و باعث می شود که مردم به یکدیگر نگاه متفاوتی پیدا کنند. فقط بیایید با یکدیگر خوب باشیم.»

یک بانوی سورینامی درباره اظهار نظرهای نامزد راست افراطی هلند درباره مسلمانان می گوید: «همه یکجور نیستند. گروههایی هستند که تلاش خود را می کنند و کاری را که باید انجام می دهند. آنطور که او درباره همه مسلمانان به یک صورت قضاوت می کند، مرا ناراحت می کند.»

یک پیرمرد هلندی مراکشی تبار نیز درباره نظرهای مهاجر ستیزانه خرت ویلدرز گفت: «من فکر می کنم که زندگی در کنار هم بسیار خوب است و باید همینطور ادامه دهیم. من از حرفهایی که می زنند خوشم نمی آید… من پنجاه است که اینجا زندگی می کنم. بچه ها و نوه های من اینجا بزرگ شده اند و به آن عادت دارند. حال یکی بگوید که شما باید بروید. ما فقط مردمی عادی و خوب برای هلند هستیم.»

خبرنگار یورونیوز از این پیرمرد پرسید که آیا درباره خیرت ویلدرز صحبت می کند و او پاسخ داد: «بله. این عادلانه نیست… ما همه از آدم و حوا هستیم و همه انسانیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نرخ مشارکت چشمگیر در انتخابات سراسری هلند

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود

دو سوم اعضای ناتو موافق انتخاب مارک روته هلندی به عنوان دبیرکل جدید هستند