طبق نظرسنجی ها حزب راستگرای آزادی شانس زیادی در انتخابات هلند دارد

طبق نظرسنجی ها حزب راستگرای آزادی شانس زیادی در انتخابات هلند دارد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

انتخابات پارلمانی هلند روز چهارشنبه، ۱۵ مارس در حالی برگزار می شود که طبق نظرسنجی ها، خیرت ویلدرز رهبر حزب راست گرای آزادی ممکن است پیروز این رقابت ها شود یا به جایگاه دوم دست…

آگهی

انتخابات پارلمانی هلند روز چهارشنبه، ۱۵ مارس در حالی برگزار می شود که طبق نظرسنجی ها، خیرت ویلدرز رهبر حزب راست گرای آزادی ممکن است پیروز این رقابت ها شود یا به جایگاه دوم دست یابد. وی به هوادارانش وعده داده است در صورت رسیدن به قدرت مسجدها را در این کشور ببندد و ورود مهاجران مسلمان به هلند را محدود کند.

حزب لیبرال و دموکرات که رهبری آن را مارک روته، نخست وزیر این کشور در اختیار دارد بخت بالاتری نسبت به دیگر احزاب دارد اما طبق نظرسنجی ها احتمال دارد مجبور به تشکیل دولت ائتلافی با حزب آزادی شود.

الکساندر پشتولد که رهبری حزب دموکرات ۶۶ را بعهده دارد نیز امیدوار است بتواند نمایندگان بیشتری نسبت به دور قبلی انتخابات به پارلمان این کشور بفرستد.

طبق نظرسنجی ها، جس کلاور که رسانه ها به وی لقب «ترودوی هلند» را داده اند، طرفداران محیط زیست را در هلند رهبری می کند و به گفتۀ نظرسنجی ها می تواند در این انتخابات تبدیل به یک مهم در تشکیل دولت آینده تبدیل شود. وی که از پدری با ملیت مراکشی و مادری هلندی تبار به دنیا آمده است، جوانترین رهبر یک حزب سیاسی در هلند است و ممکن است بین ۱۵ تا ۱۷ کرسی از مجلس این کشور را در اختیار بگیرد.

پارلمان هلند ۷۶ کرسی دارد و پیروزی حزب راست گرای آزادی به رهبری خیرت ویلدرز می تواند در تقویت احزاب افراطی در دیگر کشورها بویژه در فرانسه نیز تاثیر بگذارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آنچه درباره انتخابات پارلمانی هلند می توان دانست

خیرت ویلدرزِ هلندی اردوغان را دیکتاتور نامید

خیرت ویلدرز: باید قرآن را مثل «نبرد من» ممنوع کرد