نشست مشترک آمریکا، روسیه و ترکیه در زمینه ادامه عملیات نظامی علیه داعش

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نشست مشترک آمریکا، روسیه و ترکیه در زمینه ادامه عملیات نظامی علیه داعش

اوضاع در شهر منبج و الباب در شمال سوریه همچنان تنش آلود گزارش شده است. در حالی که سه اردوگاه رقیب در این منطقه درصدد قدرت نمایی هستند، رؤسای ستاد مشترک ارتش ترکیه، آمریکا و روسیه روز سه شنبه در آنتالیای ترکیه گرد آمده اند تا درباره ادامه عملیات نظامی علیه داعش گفت و گو کنند.

این دیدار سه جانبه در حالی صورت می گیرد که آنکارا مخالف مشارکت نیروهای کرد وابسته به «ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه» و تحت حمایت واشنگتن در این عملیات نظامی است. در منطقه ای که تحت کنترل یگان های مدافع خلق تحت حمایت روسیه و آمریکاست، ترکیه قصد دارد نیروهای کرد را عقب براند.

یک روز پیشتر(روز دوشنبه) ائتلاف نیروهای دموکراتیک سوریه در ادامه پیشروی خود کنترل بزرگراه ارتباطی رقه، شهر تحت کنترل داعش و دیرالزور در شرق سوریه را در اختیار گرفتند.

در همین حال بنعلی ایلدریم، نخست وزیر ترکیه روز دوشنبه اعلام کرد که کشورش به طور یکجانبه و بدون هماهنگی با روسیه و آمریکا در منبج دست به عملیات نظامی نخواهند زد.

ترکیه در اواخر سال گذشته میلادی در شمال سوریه و علیه داعش به حملات سنگینی دست زده بود که در جریان آن یگان های مدافع خلق (ی پ گ) هم هدف قرار گرفتند. آنکارا آنها را بخش جدایی ناپذیر حزب کارگران کردستان (پ ک ک) می داند که از سوی دولت ترکیه بعنوان سازمانی تروریستی شناخته می شود.