رای دادگاه در قبال شکایت اناس مؤدمانی: فیسبوک نه مجرم است و نه در ارتکاب جرم دخالت داشته است

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
رای دادگاه در قبال شکایت اناس مؤدمانی: فیسبوک نه مجرم است و نه در ارتکاب جرم دخالت داشته است

دادگاه آلمان درخواست جریمه فیسبوک را در موضوع سلفی یک پناهجوی سوری رد کرد.

این حکم پس از آن صادر شد که یک پناهجوی سوری از این شبکه اجتماعی به دلیل عدم حذف کامل پستهای دروغینی که او را به جنایات و حملات شبه نظامیان اسلامگرا مرتبط می کردند، شکایت کرد.

اناس مؤدمانی، پناهجوی ۱۹ ساله سوری در سپتامبر سال ۲۰۱۵ میلادی در جریان بازدید آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از یکی از مراکز اسکان پناهجویان در منطقه اشپاندوی برلین، عکسی سلفی با خانم مرکل گرفت و آن را در فیسبوک گذاشت اما این عکس از طریق حسابهای کاربری ناشناخته ای در فیسبوک منتشر شد و اطلاعات دروغینی به آن اضافه شد که ادعا می کرد او جنایات متعددی را انجام داده است از جمله اینکه او از عاملان حمله به فرودگاه بروکسل در مارس ۲۰۱۶ بوده است.

دادگاه منطقه وورتسبرگ روز سه شنبه در قبال شکایت اناس و وکلایش اعلام کرد فیسبوک در قبال «افترای مسلمی» که کاربران این شبکه اجتماعی به این جوان وارد کرده اند، نه مجرم است و نه در ارتکاب جرم دخالت داشته است و اینکه فیسبوک تنها به عنوان یک ارائه دهنده خدمات، در چهارچوب قوانین اتحادیه اروپا مسئول مسدود کردن صفحات با اهداف پیشگیرانه نیست.

به این ترتیب اناس موظف است خود، هر مطلبی را که علیه او در این شبکه اجتماعی منتشر شده است گزارش دهد تا فیسبوک برای حذف آن اقدام کند.