Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

واکنشها به دومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ

واکنشها به دومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

فرمان مهاجراتی تازه دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده واکنشهای گسترده ای را برانگیخته است.

آگهی

فرمان مهاجراتی تازه دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده واکنشهای گسترده ای را برانگیخته است. سیسیل پویی، سخنگوی کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در ژنو این باره گفت: «متوجه هستیم که توقف ساماندهی مهاجران (در آمریکا) موقتی است. تلاش داریم با دولت ایالات متحده به شکل ساختاری و سازنده کار کنیم تا راه حل هایی پیدا کنیم.»

شهروندان دوتابعیتی این کشورها، نظیر ایرانی هایی که تابعیت کشور ثانویه ای غیر از آمریکا را دارند، نیز تنها در صورتی که نخواهند مستقیما از کشورهای اولیه خود، وارد آمریکا شوند و همچنین تنها با پاسپورت کشور دومشان، می توانند به ایالات متحده سفر کنند. مدیر یک آژانس مسافرتی در ایران می گوید: «عدم ثبات قوانین اجرایی در تصمیم گیری مردم برای سفر به آمریکا (چه برای تحصیل و چه برای گردشگری) تاثیر می گذارد و ممکن است بسیاری از این کار منصرف شوند.»

یمن یکی دیگر از این کشورهاست. حسن الوارث، تحلیلگر سیاسی ساکن صنعا معتقد است که این فرمان یکجانبه است. وی می گوید: «این تصمیم پیش از هر چیز نژادپرستانه است، وانگهی اگر آنها واقعا می خواهند با تروریسم مبازه کنند، تبعه های دیگر کشورها هستند که تماما درگیر مسئله تروریسم اند، از جمله کشورهای حاشیه خلیج فارس.اما فکر می کنم پشت این تصمیم یک سیاست اقتصادی قرار دارد، که در آن کشورهایی که با ایالات متحده آمریکا رابطه تجاری و رابطه مستقیم دارند شهروندانشان (از سفر به آنجا) محروم نخواهند شد.»»

اما در سومالی محمد عبداللهی محمد، رئیس جمهوری این کشور که خود تابعیت ایالات متحده را نیز دارد با ابراز نگرانی در این باره این محدودیت گفت: «قطعا ترجیح می دادیم این ممنوعیت مسافرتی برداشته می شد، و به یقین باید با دولت ایالات متحده گفتگو کنیم، چون اجتماع اهالی سومالی در ایالات متحده، اجتماع بزرگی است.»

فرمان ترامپت همچنین خشم مهاجران سوری ساکن لبنان را نیز برانگیخت. چراکه شمار زیادی از آنان خویشاوندانی در ایالات متحده دارند و امیدوارند که روزی به آنها بپیوندند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مخالفان فرمان مهاجرتی ترامپ نسخه جدید را همچنان «تبعیض آمیز» می دانند

شهروندان عراق، استثنای فرمان مهاجرتی تازه ترامپ

هند: خدمه کشتی آمریکایی را پس از حمله حوثی‌ها نجات دادیم