نشانه های جدیدی از آغاز حیات بر روی زمین کشف شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
نشانه های جدیدی از آغاز حیات بر روی زمین کشف شد

دانشمندان کالج دانشگاهی لندن می گویند نشانه های جدیدی یافته اند که می تواند زمان پیدایش حیات بر روی زمین را مشخص کند. به گفتۀ این دانشمندان، فسیل های میکروسکوپی یافته شده در مناطقی از کبک در کانادا نشان می دهد که عمر زندگی بر روی زمین ممکن است به فاصلۀ ۳.۷۷ تا ۴.۳۰ میلیارد سال پیش بازگردد.

فسیل های میکروسکوپی مذکور از لایه های کوآرتز در منطقۀ باستان شناسی «نوووآگیتوگ» در شمال شرقی کبک کشف شده و نتیجۀ این تحقیقات نیز در مجلۀ علمی «طبیعت» به چاپ رسیده است.

دومینیک پاپینو، سرپرست این تیم تحقیقاتی می گوید برای رعایت جانب احتیاط سال پیدایش زندگی بر روی زمین را به ۳.۷۷ کاهش داده اند تا از اشتباهات احتمالی پیشگیری کنند اما صخره های این منطقه که قدیمی ترین صخره های روی زمین هستند تقریبا ۴.۲۹ میلیارد سال پیش بوجود آمده اند.

دانشمندان می گویند این فسیل های میکروسکوپی در محلی یافت شده اند که میلیاردها سال پیش دریا بوده است.

دانشمندان مذکور می گویند این یافته ها نشان می دهد که زندگی بر روی سیارۀ زمین ممکن است بسیار زودتر از آنچه که حدس زده می شد آغاز شده باشد.

کرۀ زمین در حدود چهار میلیارد و ۵۶۷ میلیون سال پیش شکل گرفته است. قدیمی ترین نشانه های یافت شده از پیدایش حیات به روی زمین که پیش از این در استرالیا یافت شده بود به حدود ۳.۴۶۰ میلیارد سال پیش بازمی گردد.